Pakisztán nem maradt adós a válasszal, brutális leszámolás jött

Egy tucat embert meghalt és 57-en megsérültek.

Egy tucat embert meghalt és 57-en megsérültek.
A világ aggódva figyeli, vajon újabb háború van-e kibontakozóban. A dél-ázsiai régió szakértője elemezte a helyzetet lapunknak.
Meglepő kijelentést tettek az EU-ról a csatorna egyik műsorában.
Peking már listát is készített.
Ebben a jövőképben mi nem csupán láncszem vagyunk a régiók között, hanem egy olyan alkotótér, amely képes egységbe szervezni a két kultúrkör legnemesebb eszméit.
Amikor Washington nemzetbiztonsági kockázatra hivatkozik a Kínával szembeni vámháború okaként, tapintatosan nem hozza szóba, hogy csúcstechnológiás fegyveriparának nagy része a kínai kritikus ásványoktól függ.
Az egész világot felforgatják a Donald Trump által bejelentett vámtarifák és viszonossági vámok. Az Európai Unió vesztes pozícióból próbál egyezkedni az Egyesült Államokkal, és Kína is okozhat meglepetéseket. Megnéztük, hogyan is érintené Európát és benne hazánkat a tényleges vámháború.
Az oroszok mellett Kínával is nagy alkut kötne az amerikai elnök.
Az ukrán elnök arra is figyelmeztetett, hogy a jelek szerint Oroszország 60 ezer katonát vonultat fel Szumi közelében.
A Fordot, a GM-et és a Stellanist képviselő iparági szövetség is egyetértett az elnök szándékával, figyelmeztetve: az átfogó vámok alááshatják a hazai ipar újraépítését.
A lap publicistája szerint Európának nem árt odafigyelni a nem túl jóindulatú Kínára.
A kínai elnök a spanyol miniszterelnökkel tartott találkozón együttműködésre szólított fel az EU-val a globális kereskedelmi vitában.
Szakértő magyarázta el, hogyan drágul meg az életünk, ha tartóssá válik a kínai-amerikai vámháború.
Nincs ember és tőzsde, aki és ami követni tudná Donald Trump cikázását a világ legkockázatosabb játékában. Az elnök éppen békén hagyja a többi országot, és Kína ellen indított totális kereskedelmi háborút – ez a játszma azonban mind közül a legveszélyesebb Amerikára és a globális gazdaságra nézve.
Vannak a történelemben pillanatok, amikor valósággá válik, ami nem sokkal korábban még elképzelhetetlen volt. Donald J. Trump visszatérése a Fehér Házba ilyen pillanat.
Pete Hegseth szerint meg kell akadályozni Kína befolyását a térségben.
Kína keményen beleáll a kereskedelmi háborúba Washingtonnal, még az sem riasztja el, hogy Trump immár 104 százalékos vámokkal fenyegeti. Előkerült az ütőkártya is a ritkaföldfémekkel kapcsolatban.
Érdekesség, hogy pár év alatt sokat változott Kína és az Egyesült Államok megítélése is a szemükben.
A gazdasági indokok között szerepel, hogy 2024-ben az Egyesült Államok kereskedelmi deficitje 1200 milliárd dollár volt.