Újabb óriásberuházás érkezik Magyarországra
Dunavarsányban építi meg első közép-kelet-európai üzemét Dél-Korea vezető élelmiszeripari vállalata.
Dunavarsányban építi meg első közép-kelet-európai üzemét Dél-Korea vezető élelmiszeripari vállalata.
Sajtóértesülések szerint egy több mint hét éve húzódó jogi ügyre került pont nemrég, amely több száz millió forintot is elvihet a csatornától.
Szijjártó Péter arról írt, hogy „az amerikai működőtőke nagy szerepet játszik a magyar gazdasági semlegesség garantálásában”.
A Belfastban működő történelmi vállalat öt éven belül másodszor kért csődeljárást maga ellen.
A fiatal, magas keresetűek körében Texas, Észak-Karolina, Dél-Karolina és Tennessee tartozik a legvonzóbb államok közé.
A FestiPay a magyar kormány támogatásával szoftverfejlesztő beruházást hajt végre az arab világ egyetlen szigetállamában.
Egységes menetrend, egységes tarifák, egy „ablakból” elérhető szolgáltatások – ezen dolgozunk az ÉKM-ben és MÁV-csoportban.
Számos magyar vállalat tudott a nemzetközi piacokra történő belépés által nemzeti bajnokká válni. A Bálna Honvédelmi Központban rendezett MBH Makronóm Makroverzum konferencián a résztvevők azt vizsgálták, hogyan lehet a magyar vállalkozásokat, termékeket és márkákat versenyképessé és ismertté tenni a globális piacokon.
Az egyik 13 éves gyermek heti 50-60 órát dolgozott egy alabamai összeszerelőszalag mellett.
Az óriáscég lemaradt az AI-versenyben, ennek pedig komoly ára lehet.
Egy szilícium-völgyi cég, a Verkada jelesre vizsgázott nagylelkűségből: ha az alkalmazottai közül valaki a közeli bárban aperitifet kér, akkor az első kört a társaság állja. A vállalat még azt is megengedi a dolgozóknak, hogy délután háromkor elhagyják a munkahelyüket, így van idejük a lazításra. De valami csavarnak azért itt lennie kell!
Vitalij Robertusz a negyedik Lukoil-topmenedzser, aki az elmúlt két évben meghalt.
Csehországnak jelenleg két atomerőműve van: a nyolcvanas években átadott Dukovany, valamint az ezredforduló idején indult Temelín.
A fenntarthatóságot szem előtt tartó befektetések piaca 1700 milliárd dollár fölé nőtt, de a hazai beszállító vállalkozások csupán harmadának van részletes tudása a fenntarthatóságot mérő ESG-mutatókról.
Magyar tőkéből, hazai mérnök és szoftverfejlesztő csapat által kínált berendezés segíti a munkaerőhiánnyal küzdő termelőüzemeket és szolgáltatókat.
Lehet valami a brüsszeli levegőben, ami számos alapjában konzervatív politikust egy idő után globalistává formál.
Ádáz küzdelem folyik a chippiacon, a harc pedig kezd eszkalálódni. A legnagyobb profitot termelő cégek tízes listáján azonban kilenc így is ázsiai.
Nem csak az állami támogatás miatt választják az országot a legnagyobb cégek.
A mesterséges intelligencia hatalmas népszerűségnek örvend az utóbbi időben, és jelentős fejlődésen megy keresztül. Nem is kérdés, hogy azoknak az országoknak, amelyek továbbra is élen akarnak járni a technológiai területeken, rengeteg energiát és pénzt kell befektetniük.