India közelről: Bharat tavasza

Immár a világ legnépesebb országa, amely jól felfogott érdekei mentén manőverezik a világrendváltozás viharában. Riportunk a magát ősi nevén egyre gyakrabban Bharatnak hívó Indiából.

Immár a világ legnépesebb országa, amely jól felfogott érdekei mentén manőverezik a világrendváltozás viharában. Riportunk a magát ősi nevén egyre gyakrabban Bharatnak hívó Indiából.
Sikeresnek látszik az olasz miniszterelnök amerikai missziója.
„Ami viszont Magyarországot illeti, mi tárgyalunk olyan gazdasági kérdésekről, melyek előnyt jelentenek számunkra” – árulta el a kormányfő.
Szó volt egy olyan tervezetről is, amely „előnyös kereskedelmi lehetőségeket biztosítana” az USA és Oroszország közt.
Cégek, alapítványok, egyetemek, NGO-k hálójáról van szó, mely átível az üzleti világon, a politikán és a globális aktivistáskodásig tart. Öveket becsatolni!
Ahogy a 20. században többször, úgy most a 21. században is világkereskedelmi rendszerváltást hajt végre az Amerikai Egyesült Államok. Kohán Mátyás írása.
A lap publicistája szerint Európának nem árt odafigyelni a nem túl jóindulatú Kínára.
A kibontakozóban lévő vámháborúról kérdeztük Gong Taót, a Kínai Népköztársaság magyarországi nagykövetét.
Bár a fősodorba tartozó média klímavédelmi visszalépést kiált a vámháború kapcsán, valójában egy gazdasági újrahangolás zajlik – az amerikai zöldberuházások kínai haszonélvezői ellen.
Szakértő magyarázta el, hogyan drágul meg az életünk, ha tartóssá válik a kínai-amerikai vámháború.
Kínának nem kegyelmez az amerikai elnök.
A támadások során többen életüket vesztették.
A Kennedy-akták eddig titkos 80 ezer oldalának feloldása legalább annyi kérdést felvet, mint amennyit megold. Mit tudtunk eddig a merényletről, és mit várhatunk a feloldástól?
Ling Ji kínai kereskedelmi miniszterhelyettes ismertette Kína terveit.
Trumpnak gondjai vannak a gazdasági világrenddel, és nekiállt megoldani őket. Nekiállhatna éppenséggel Európa is. Kohán Mátyás írása.
Érdekesség, hogy pár év alatt sokat változott Kína és az Egyesült Államok megítélése is a szemükben.
Európa vezetői és Zelenszkij attól félnek, hogy nem fognak tudni mit mondani a saját polgáraiknak, ha az USA és Oroszország megegyezik – véli az MCC Diplomáciai Műhelyének vezetője.
Már csak össze kell kukázni pár lököttet az EU nyugati feléről és küldeni egy meghívót Kaja Kallasnak, hogy neki is legyen valami szerepe.
Minden kérdésre itt a válasz a tegnap este bejelentett trumpi vámbombával kapcsolatban.