Magyar-francia szövetség alakult Németország és Ausztria ellen – a tét minden eddiginél nagyobb
Régi sebeket téptek fel.
Régi sebeket téptek fel.
A cég számos potenciális alkalmazási területet lát a technológiában.
Milyen hatással van a képernyő-központú kultúra az agyunkra, és mit tehetünk azért, hogy a gyerekek ne veszítsék el a fantáziájukat? Susan Greenfield idegtudóssal beszélgettünk!
A Makronóm Intézet szerint a keleti nyitás sikere ilyen módon segítheti hazánk 2025-re kitűzött, az Új Gazdaságpolitikai Akciótervben meghatározott 3–6 százalékos gazdasági növekedési céljának elérését is.
Segítő kezet, vagy épp akadályt jelent a mesterséges intelligencia Afrikának?
Kim Dzsongunék állítólag tízezer katonát küldtek Putyinék megsegítésére – vajon mi igaz belőle? Utánajártunk!
A Brain Bar alapítójával az idén tizedik születésnapját ünneplő jövőfesztiválról, egyetemi szemléletformálásról, új kötetéről és a katonaság regeneráló erejéről beszélgettünk.
Az elmúlt másfél évben a mesterséges intelligencia globális használata hatalmas lépésekkel menetelt előre – a mindennapi életben és a harctéren is.
Arra kérte a technológiai nagyvállalatokat, hogy segítsenek ebben.
Semmiképp se akarják, hogy a magyar Ganz-Mavag vásárolja meg a Talgo vonatgyártót.
Az Apollo-holdprogramhoz képest sokkal veszélyesebb küldetésre készül a milliárdos.
A Samsung pár napja mutatta be új, szilárdtest energiatároló technológiáját, amely akár 600 mérföldes hatótávot és 9 perces töltési időt biztosít, méghozzá 20 éves élettartammal. Ezek az energiatárolók rendkívüli energiasűrűséget érnek el, kétszeresét a jelenlegi lítiumionos rendszerekének. Ezek először a luxusmodellekben debütálhatnak.
Az izraeli hadsereg mindig élen volt a fejlettségben: az utóbbi időben megjelent náluk a mesterséges intelligencia, ami csúcspontján 37 ezer embert tudott potenciális emberi célpontként generálni.
Egy Bactery nevű startupprojekt a talajban élő mikroorganizmusok természetes folyamatait használja fel, hogy energiát állítsanak elő. A technológia áttörést hozhat, mivel olcsó és 25 évig akadálytalanul működhet. 2026-ban kerülhet forgalomba.
Egy új felmérés szerint Kína világelső a generatív mesterséges intelligencia alkalmazásában.
Már csak az a kérdés, hogy a fogyasztók mit fognak ebből tapasztalni.
Azonnali hatállyal eltávolították a mesterséges intelligenciát, a fogyasztók a vállalatot gúny tárgyává tették.
T-72-es harckocsit építettek át, ez lehet a hadászat jövője.
Az agyi implantátumokkal nem csupán betegségeket lehet majd kezelni, de akár egészséges emberek memóriáját és egyéb képességeit is fejleszthetik általa. Az már más kérdés, hogy ez mennyire etikus.
Papp László szerint Debrecenben jól tetten érhető a hídszerep is, hiszen távol-keleti és nyugati befektetők üzletkötése napi szinten is magától értetődik.