Döntött Putyin: az Egyesült Államok erőfeszítései kudarcot vallottak
Putyin a háború kirobbanása óta nem hozott ilyen döntést.
Putyin a háború kirobbanása óta nem hozott ilyen döntést.
Nem mindennapi ajánlattal rukkolt elő egy hajótársaság.
A gazdasági semlegesség értelmét csak az nem látja, aki befogja a szemét. A keleti nyitás hasznát pedig talán még ők is.
Verseny van tehát: az erősek versenye. S aki ebben a versenyben helytelenül túlzottan erősnek hiszi magát, előbb lehet a padlón, mint bárki gondolná.
A svéd kormány komolyan veszi azt a fenyegetést, miszerint az oroszok nem fogják engedni, hogy a Balti-tenger a NATO belső tengerévé váljon. A svédek féltik Gotland szigetét.
A házelnök kiemelte Magyarország keleti nyitás politikájának fontosságát is.
A kormányfő leszögezte: a gazdasági semlegesség a kétpólusú világban (melyek mozgatórugója az Egyesült Államok és Kína) is működőképes.
Az ASEAN országai egyensúlyt keresnek Kína és a Nyugat között, hogy gazdasági előnyökhöz jussanak anélkül, hogy bármelyik oldallal rontanák a kapcsolataikat. Bár a térség közös kihívásokkal néz szembe, az országok közös fellépése eddig elmaradt, inkább egyénileg döntenek az egyes kérdésekben, miközben katonailag az USA felé húznak.
Minden háború egyszer véget ér. Az ukrajnai lezárására az orosz elit is készül. Összeállításunk arról, hogy milyen exit-stratégiában gondolkodik Moszkva, és milyen tűzszüneti opciókat latolgat, amelyek elfogadhatóak lehetnek számára.
Robert C. Castel szerint a perzsa állam ezt a háborút a proxyjain keresztül akarja viselni.
Újra eltelt egy év, ismét kijöttek a háborús forgatókönyvek verziói az Egyesült Államok esélyeiről egy Kína elleni háborúban. És évek óta ugyanaz az eredmény: Washington egy hónap alatt kifogyna a lőszerből.
„Egy Svédország vagy szövetségesei elleni orosz támadás nem zárható ki” – jelentette ki a svéd védelmi miniszter.
A Temu alacsony árai mellett agresszív marketingstratégiájával vált még a hazai vállalatok konkurensévé is.
A kialakult helyzet új stratégiát sürget a kormányoldaltól és az ellenzékváltóktól is.
Orbán Viktor politikai igazgatója szerint Magyarország szintlépéséhez az autóipar, a hadiipar, a telekommunikációs szektor és a gyógyszeripar fejlesztése járulhat hozzá markánsan.
A Nyugat stratégiai célja a „koreai forgatókönyv” szerinti feltételes döntetlen – Adam Lipowski szerint.
Ukrajna vérzik, egyre jobban. Az oroszok tanulnak.