Ellenőrzésük alá vonnák a régiót – újabb szomszédunk aggódik a magyar tervek miatt
Már a következményekről találgatnak.
Már a következményekről találgatnak.
Sok függ a szír lakosságtól és politikai erőktől, a globális nagyhatalmi szereplőktől. De az mindenképpen ígéretes, hogy Magyarország egész más helyzetben van most, mint a 2000-es évek elején.
Magyarország legnagyobb olajipari vállalata bírálja a nyugati országokat az orosz energiával kapcsolatos „képmutatás” miatt.
„Az adatok illegális megszerzése kapcsán az Alapítvány elindította a szükséges jogi lépéseket és rendőrségi feljelentést tesz” – fogalmaztak.
Ha lejár a derogáció, a cseh piac évi 4 millió tonna kőolajtól eshet el, ami nagy válsághoz vezethet.
Konzervatív megközelítésre van szükség, egyetlen hét leállás sem fér bele.
Ursula von der Leyenék továbbra sem hajlandók beismerni, hogy veszélyben volt a két ország energiabiztonsága.
Azt is sérelmezik, hogy – szerintük – alaptalan vádakkal illetik őket.
A MOL-vezér szerint „az egész régió letérdelne” orosz energiahordozó nélkül.
A Mol bejelentette: már a fehérorosz-ukrán határon átveszik az orosz kőolaj tulajdonjogát, így biztosítani tudják a folyamatos szállítást a Barátság kőolajvezetéken.
Vezetéki összeköttetései alapján Magyarország már hat szomszédos országon keresztül is behozhat földgázt.
A Lukoil-ügy várva várt lezárása helyett pénteken arról jött hír, hogy a jövő évtől teljesen leáll Magyarország Ukrajnán keresztüli olajimportja. Pedig Magyarország és Ukrajna rendezett olaj-, gáz- és villamosipari kapcsolatokban érdekelt, már csak a kölcsönös kitettség miatt is.
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerint legkésőbb 2027-ig gondoskodni kell arról, hogy Magyarországon a világ legjobb technológiája álljon rendelkezésre.
Zelenszkijék a Brüsszeltől kapott mentesség ellenére megtagadták az orosz olaj Barátság vezetéken keresztüli szállítását. Hosszú távon veszélybe kerülhet hazánk és Szlovákia kőolajellátása.
Vehet a Mol alternatív forrásból olajat, amíg Ukrajna újra át nem engedi a Lukoil által a térségbe küldött mennyiséget, de drágábban, veszélybe sodorva a hazai üzemanyag-árakat. Ráadásul szembe kell nézni vele: a társaság még néhány évig nem tud kizárólag orosztól eltérő olajminőséget feldolgozni.
Nem ismerős ez a helyzet valahonnan? Pont, mint a szociban. Vissza a jövőbe, uraim! A MOL elnök-vezérigazgatójának írása.
A bukaresti kormány informális úton közölte a Mollal, hogy „határozottan nem támogatja” a felvásárlási tervet.
A szövetségi kapitány részt vett a Mol csoport magyar labdarúgó-válogatottat támogató kampányának eseményén.
Átadták a Mol mintegy 500 milliárd forintból megvalósított új tiszaújvárosi poliol komplexumát, amely évente mintegy 200 ezer tonna poliolt állít elő. A német ThyssenKrupp Uhde és az Evonik innovatív technológiájának köszönhetően a gyár az elérhető legmodernebb technológiával üzemel. Ez a Mol eddigi legnagyobb organikus beruházása. A komplexum olyan tartós műanyag használati tárgyak gyártásához felhasználható alapanyagokat állít elő, mint az ágymatrac, az autók formahab ülése, a házak szigetelése vagy a sportcipők rugalmas gumitalpa.