Kell-e félni a teheráni rezsimtől? – Világrend
Hogyan lehet nagy stratégiai fájdalmat okozni Izraelnek? A gázai háborúval mely államok geopolitikai pozíciója javult, és melyeké romlott? Két Közel-Kelet-szakértőt kérdeztünk podcast-műsorunkban.
Hogyan lehet nagy stratégiai fájdalmat okozni Izraelnek? A gázai háborúval mely államok geopolitikai pozíciója javult, és melyeké romlott? Két Közel-Kelet-szakértőt kérdeztünk podcast-műsorunkban.
Megfelelő jelölt Harris Trump legyőzésére? Milyen váltás jöhet a magyar-amerikai kapcsolatokban Trump elnökválasztási győzelme esetén? A washingtoni Atlantic Council kutatóját kérdeztük podcast-műsorunkban.
Milyen mérleggel zárja elnökségét Joe Biden? Milyen lépésekkel tenné újra naggyá Amerikát Donald Trump? A Világbank volt vezető közgazdászát kérdeztük podcast-műsorunkban.
Milyen politikai szándék vezérelte Orbán Viktort békeközvetítői útjain? Mik a magyar EU-elnökség politikai céljai? Nő-e majd a magyar politikai mozgástér Európában? Az európai uniós ügyekért felelős minisztert kérdeztük podcast-műsorunkban.
Milyen érvek szólnak az atomenergia mellett, és mik ellene? Miért szereli le reaktorait Németország, és miért építi azokat Franciaország? Hogyan áll a magyar energiabiztonság, és ebben mi a szerepe Paks 1-nek és Paks 2-nek? A Paksi Atomerőmű Zrt. kommunikációs igazgatóját kérdeztünk podcast-műsorunkban.
Megtérülő vállalkozás a magyar külpolitikai stratégia, a konnektivitás? Bejön-e a magyar kormány számítása az EP-választások után várható új jobboldali átrendeződésben? Helyettes államtitkárt és egy külpolitikai szakértőt kérdeztünk podcast-műsorunkban.
Milyen hatása lehet az EP-választásnak az EU intézményi változásaira, stratégiai irányaira? Lesz-e geopolitikai tényező Európa, és hídállam Magyarország? Két EU-szakértőt kérdeztünk podcast-műsorunkban.
Melyik az öt legfontosabb európai ügy, amelynek jövőbeli kezelése a voksolás eredményétől függ? Melyik frakció lesz a Fidesz uniós pártcsaládja? A Fidesz EP-delegációjának elnökét kérdeztünk podcast-műsorunkban.
Hozta-e a várakozásokat a 20 éves uniós tagság? Mikor kezdődött a belpolitikai viták exportja Brüsszelbe, és milyen okokból romlott meg a kapcsolat Magyarország és az EU között? A magyar külpolitika két korábbi formálóját kérdeztük podcast-műsorunkban.
Mennyire okoz riadalmat az orosz fenyegetés a NATO berkeiben, és készen áll-e a szervezet a kollektív védelemre? Miben felelős a NATO az ukrajnai háború kialakulásáért? Biztonságpolitikai szakértőket kérdeztünk podcast-műsorunkban.
Miért kóstolgatja a NATO felségvizeit, légterét Oroszország? Ha az orosz hadsereg katonai konfliktust generálna, készen áll-e a NATO a kollektív védelemre? Biztonságpolitikai szakértőt kérdeztünk.
Miért romlottak meg a magyar-amerikai kapcsolatok? Milyen okból viselkedik az amerikai diplomácia az amerikai érdek mellett egy politikai ideológia képviselőjeként is? A Magyar Külügyi Intézet elnökét kérdeztük podcast-műsorunkban.
A fronton átvette a stratégiai kezdeményezést az orosz hadsereg, de vajon visszaszerezheti-e birodalmi tekintélyét és a nemzetközi közösség tiszteletét Moszkva? Oroszország-szakértőt kérdeztünk podcast-műsorunkban.
Hogyan lehet turistaként bejutni Afganisztánba? Milyen az élet a tálibok uralma alatt? Van-e háborús neurózis Iránban? A két országból nemrég hazatért Irán-szakértőt kérdeztük podcast-műsorunkban.
Hova futhat ki a legpozitívabb és a legnegatívabb forgatókönyv szerint a gázai és az ukrajnai háború, illetve a tajvani konfliktus? Katonai szakértőt kérdeztünk podcast-műsorunkban.
Mik az uniós Ukrajna-viták politikai tanulságai? Miként vált a jogállamisági eljárás a politikai nyomásgyakorlás eszközévé? Mi a közelgő EP-választás tétje? EU-szakértő a Világrend legújabb adásában!
Milyen folyamatokon keresztül alakulhat ki a bi- vagy multipoláris világrend? Egyáltalán milyen új nemzetközi rend jön a hanyatló régi után? Biztonságpolitikai szakértőt kérdeztünk podcast-műsorunkban.
A gázai után berobbanhat-e egy ciszjordániai palesztin-izraeli háború is? Miért aktivizálja proxy-szövetségeseit Irán? Két Közel-Kelet-szakértőt kérdeztünk podcast-műsorunkban.
Január 13-án új elnököt és új parlamentet választanak Tajvanon. Sorsdöntő választást emlegetnek: a szigetország politikai jövője és a Kínával való kapcsolata dőlhet el most. Két Kína-szakértőt kérdeztünk podcast-műsorunkban.
Melyik fél tudja tartalékokkal bírni az elhúzódó ukrajnai háborút? Milyen reális exit-stratégiái lehetnek a háborús feleknek? A Világrend legújabb adásában a harcok 2023-as évét két biztonságpolitikai szakértővel értékeltük.