Beszorul-e Amerika a világ három katonai válsággócában? – Világrend
2024. február 07. 17:10
Hova futhat ki a legpozitívabb és a legnegatívabb forgatókönyv szerint a gázai és az ukrajnai háború, illetve a tajvani konfliktus? Katonai szakértőt kérdeztünk podcast-műsorunkban.
2024. február 07. 17:10
3 p
0
0
11
Mentés
Háromfázisú tűzszünet jöhet a következő öt hónapban, és reménység szerint valamiféle megegyezés is Izrael és a Hamász között a gázai háború lezárásáról. A fegyvernyugvás azonban a Hamász számára levegővételt jelenthet egy újabb fegyverbevetés előtt.
Kína a tajvani kérdés megoldásának a békés újraegyesítést tartja, mégis az egész csendes-óceáni régió fegyverkezik, a katonai megoldásra készülve.
Ukrajna 50 milliárd eurós uniós támogatást kap négy évig, de a nyugati modern fegyverzet nehezen jut el a frontra, így az oroszok által megszállt területek visszaszerzésére 2024-ben is halványak az esélyek.
A világ katonai konfliktusairól szóló beszélgetésben a következőkről esett szó: – Az izraeli katonai elrettentő képesség távol tudja tartani a Hezbollahot, az arab államokat, Iránt? – Milyen konstellációban következhet be egy kínai katonai manőver Tajvan bekebelezésére? – Kimozdítható-e helyéről bármelyik irányba az ukrajnai állóháború?
A műsor vendége: Resperger István ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központjának igazgatója.
Jövő hét szerdán Brüsszelben kerülhet sor a találkozóra Mark Rutte NATO-főtitkár és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök között, amely a békefenntartó erők Ukrajnába küldésének lehetőségeiről fog szólni.
Egy 10 milliós ország vezetője közvetítő szerepet játszik Amerika és Oroszország között, békemissziója hozzájárul az ukrajnai helyzet rendezéséhez: ez kulcsállami szerep.
a nyugati világ megtagadta a hitet, rosszabbak a pogánynál, el fognak pusztulni és a pokolba jutnak. azok a keresztény nemzetek akik az oroszokhoz csatlakoznak, itt a földön hatalmas jólétben fognak élni, a túlvilágon pedig a mennybe jutnak. orbán viktor főpapja németh sándor.