Scholz már gyönge, nem tud irányítani, a hírneve megkopott – kőkeményen beleszállt a német kancellárba a FAZ

A szerző szerint Scholz korábbi ígéretei ellenére „ritkán bizonyult olyan vezetőnek, akit a németek a kormányuk élén szeretnének látni”.

A szerző szerint Scholz korábbi ígéretei ellenére „ritkán bizonyult olyan vezetőnek, akit a németek a kormányuk élén szeretnének látni”.
„Jó és rossz időkben is támogatnunk kell Ukrajnát” – jelentette ki Jens Stoltenberg
A kémkedésnek, valamint a besúgásnak iszonyú történelme van. A kommunizmus ideje alatt rendkívül gyakori volt, hogy idegeneket, szomszédokat, valamint kollégákat jelentettek fel a hatóságoknál.
Kijev polgármestere szerint az emberek látják, hogy ki hatékony és ki nem. Később burkoltan lediktátorozta Zelenszkijt.
Kitart-e a nyugati katonai támogatás Ukrajna mellett? Mik az ukrán és mik az orosz minimálcélok az állóháború végső eldöntésében? Mi fordíthatja meg a háború menetét? Szakértőt kérdeztünk.
Milyen feltételek mentén fordíthatna még az ukrán hadsereg a háború menetén? Mi minősülhet megnyert vagy elvesztett háborúnak Ukrajna számára? Háborús elemzés az Oroszország-szakértővel podcast-műsorunkban.
Milyen okai vannak az ukrán ellentámadás elakadásának? Meddig maradhat meg az amerikai kitartás az ukrán hadsereg fegyverzet-utánpótlására? A Világrend legújabb adásában egy katonai és egy Oroszország-szakértőt kérdeztünk.
Változásokat akarnak bejelenteni a sorozás kapcsán az ukránok, hogy a sorköteleseket „a képességeiknek megfelelő beosztásokban” alkalmazzák majd.
Egyre erősebben befolyásolnák a magyar politikát külföldről.
Mark Rutte a saját maga által eldobott banánhéjon csúszik el a NATO főtitkári posztjáért folyó versenyben. Az USA nem szívesen látna valakit a székben, aki nem tett semmit a saját maga által is elfogadott célok eléréséért.
Az uniós vezetők attól tartanak, hogy ha Donald Trump lesz újra az Egyesült Államok elnöke, le fogja állítani a katonai-pénzügyi támogatást Ukrajna számára. Az uniós portál szerint azonban Trumppal lehet üzletelni.
Meddig tarthat ki a Nyugat támogatása? Van-e még erő, harcászati utánpótlás egy újabb ukrán hadműveletre? Ki mit nyerhet és veszíthet az állandósuló patthelyzettel? Háborús elemzés két szakértővel podcast-műsorunkban.
Putyin ellenállt a Nyugat legjobb erőfeszítéseinek, hogy visszafordítsa ukrajnai invázióját, és hatalma szilárd.
„Nincs garancia arra, hogy a Koreai-félszigeten nem fog kitörni az európaihoz vagy a közel-keletihez hasonló katonai konfliktus” – jelentette ki Kim Junmi.
A francia lap szerint a magyar média nem rest azzal vádolni Kijevet, hogy az ukrajnai magyarokat „ágyútölteléknek” küldi a frontra.
„Magyarország elítéli Oroszország agresszióját Ukrajnával szemben és humanitárius segítséget nyújt a szomszédos országból menekülő embereknek” – húzta alá a köztársasági elnök.
Ukrajna gyorsítaná Európa leválását az orosz gázról, miközben az EU energetikai csomópontja szeretne lenni.
A gázai konfliktus berobbanása óta mintha megszűnt volna az ukrajnai háború. A harcok ugyanúgy dúlnak, jelenleg egy ukrán és egy orosz támadás zajlik, az orosz védvonalak masszívan tartják magukat.
A korábbi amerikai elnök szerint a magyar kormányfő egy nagyszerű úriember.
Míg Putyin elsősorban a kínai, indiai és iráni kapcsolatok elmélyítésén dolgozott, Lavrovra maradt a kisebb afrikai, ázsiai és latin-amerikai országok győzködése.
Kövesse a Facebookon!