Orbáni békemisszió, szövetségalakítás, magyar uniós elnökség – Világrend
2024. július 10. 19:14
Milyen politikai szándék vezérelte Orbán Viktort békeközvetítői útjain? Mik a magyar EU-elnökség politikai céljai? Nő-e majd a magyar politikai mozgástér Európában? Az európai uniós ügyekért felelős minisztert kérdeztük podcast-műsorunkban.
2024. július 10. 19:14
3 p
1
0
21
Mentés
Van egy pikantériája a július elsején elkezdődött magyar EU-elnökségnek: az EP-választás évére esik, így éppen akkor tematizálhatja a magyar kormány az EU ügyeit, amikor a választók éppen kifejezték akaratukat Európa politikai irányaival kapcsolatban.
Orbán Viktor és szövetségesei egy új jobboldali képviselőcsoportot hoztak létre, ráadásul a politikai mozgások éppen abba az irányba hatottak, hogy a Patrióták Európáért frakció lett a legerősebb jobboldali csoport és ezzel az Európai Parlament harmadik legnagyobb ereje, így a magyar jobboldali érdekérvényesítésnek új platformja keletkezett.
Emellett a miniszterelnök látványos békeközvetítő akciókba kezdett, amely szintén a nemzetközi politika reflektorfényébe helyezte Magyarországot, és ezzel a magyar soros uniós elnökséget is.
A beszélgetésben szó esett a következő kérdésekről:
– Elérhet-e jobb eredményeket az unortodox Ukrajna-álláspontú magyar diplomácia a háborús felek közötti párbeszéd segítésében?
– Milyen hangneme volt a kijevi és pekingi szűkkörű konzultációknak?
– Lehet EU-tag Ukrajna?
– Miben lehet erősebb és hatékonyabb a Patrióták Európáért frakció az ID-nél és a ECR-nál?
– Mik a magyar EU-elnökség prioritásai?
– Mikor érhet véget az uniós pénzek körüli jogi-politikai huzavona?
A műsor vendége: Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter.
Az Euronews oldalán írt vendégcikkében a miniszterelnök politikai igazgatója kijelentette: a novemberi kettős európai csúcstalálkozó bizonyította, Magyarország nincs diplomáciai elszigeteltségben.
Az Európai Unió gazdasági versenyképességének jövőjét megalapozó sürgős cselekvési tervet fogadtak el a nyugati szövetségi rendszer legnagyobb találkozóján Budapesten.
Úgy tűnik, az amerikai liberálisok a poklok poklát kénytelenek elszenvedni, így inkább Európába menekülnének Trump elől.
p
3
0
9
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 21 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
cccbasatu
2024. július 11. 06:34
Orbán nagyon amatőr a háborús hisztijével,Kilépés az Eu-ból és semlegesség ,azaz Magyarországnak egy lehetősége van Magyarországnak semleges országgá kell válnia.Nincs idő vacilálásra.Orbán bandájának ki kell vonulnia a politikából és a gazdaságból egyaránt és bíróság elé állítani őket a Covid és oltás hiszti valamint az ország kirablása miatt.De a diktátornak minden áron bűnhődnie kell!
“ … éppen akkor tematizálhatja a magyar kormány az EU ügyeit, amikor a választók éppen kifejezték akaratukat Európa politikai irányaival kapcsolatban.”
Nos, éppen ezekről nem engedik szólni a magyar miniszterelnököt, nehogy megint kitudódjék, mennyivel okosabb és mennyivel európaibb Európa ki tudja, ki által megválasztott vezetőinél.
Én két égető kérdésben várok változtatást.
Az egyik az uborka görbület szigorú szabályozásának enyhítése, a másik pedig a tehén fingás betiltásának kiterjesztése az emberekre.
Ezek a barmok vezetik az unijót?
Elhiszem, hogy nekik jó.