Hatalmas vasúti baleset történt Budapest mellett: autóval ütközött egy InterCity, többen meghaltak

2025. november 05. 06:08

Egyelőre nem lehet tudni, hogy a személyautó sofőrje megszegte-e a szabályokat.

2025. november 05. 06:08
null

Intercity vonat ütközött személyautóval a Pest vármegyei Szentmártonkátán, a Vasútsoron lévő vasúti átjárónál kedd este kilenc óra után, a járműben utazó hat ember közül öten életüket vesztették – tájékoztatta a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t.

Beluzsárné Belicza Andrea elmondta: a helyszínelés és a műszaki mentés elkezdődött, szakértők bevonásával vizsgálják a baleset körülményeit.

Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy a személyautó a piros jelzés ellenére hajtott-e át a vasúti átjárón.

Csámpai Attila, a Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy Szentmártonkáta külterületén, a település vasútállomásához közeli vasúti átkelőnél történt a baleset.

A személyautóban hatan utaztak, a helyszínre kiérkező nagykátai hivatásos és tápiószecsői önkétes tűzoltók egy embert élve szabadítottak ki a járműből – tette hozzá. A Mávinform honlapján kedd este közölte: Tápiószecső és Nagykáta között szünetel a vasúti közlekedés. Az újszászi vonalon baleseti helyszínelés miatt jelentősen hosszabb eljutási időre, pótlóbuszos átszállásra, rövidebb útvonalon közlekedő és kimaradó járatokra is lehet számítani – írták.

(MTI)

Nyitókép forrása: MTI/Kovács Attila

Ezt is ajánljuk a témában

***

 

Összesen 50 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
csulak
2025. november 05. 09:50
marha sofor !
Válasz erre
1
0
buckafej-2
2025. november 05. 09:38
Nehéz sajnálni azt, aki van olyan hülye, hogy kikerüli a leengedett félsorompót.
Válasz erre
5
0
lutra
2025. november 05. 09:11
Isten nyugosztalja őket. Nem róluk mondom: sajnos RENGETEGSZER látom, hogy a fénysorompót megkerülik, akár többen állunk előtte piros jelzésnél, de ő okos, ügyes, és kijön a sorból, mert még át tud menni. Átmegy tízszer, átmegy ötvenszer, aztán ötvenegyedszer... nekimegy a vonat.
Válasz erre
7
0
egonsamu-2
2025. november 05. 08:50
Nagyon siettek valahová. Most odaértek....
Válasz erre
4
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!