Támadásba lendültek a németek: mindent elkövetnek, hogy megakadályozzák Trump és Orbán szövetségét
A német CDU EP-képviselője szerint meg kell akadályozni, hogy Trump szemében a magyar miniszterelnök legyen „Mr. Európa”.
Megfelelő jelölt Harris Trump legyőzésére? Milyen váltás jöhet a magyar-amerikai kapcsolatokban Trump elnökválasztási győzelme esetén? A washingtoni Atlantic Council kutatóját kérdeztük podcast-műsorunkban.
Kamala Harris mögött csatasorba állt a Demokrata Párt, határozott fellépése és támadó hangneme stratégiaváltásra késztette Donald Trumpot: a sikertelen merényletkísérlet után a nemzeti egység fontosságát hangoztató jobboldali jelölt felvette a kesztyűt. Kérdés: kinek kedvez az egymásra licitáló negatív kampány?
Trump és Orbán Viktor speciális kapcsolata azt jelenti, hogy Joe Biden kormányzása során Magyarország hátrányba került, Trump esetleges megválasztása esetén azonban 2025-től az Egyesült Államok kiemelt európai partnere lehet. Hogyan látják a magyar kormány politikáit Washingtonban?
Trump a béke embereként pozicionálja magát, de vajon képes lehet-e elhozni a békét az ukrán-orosz frontra és a forrongó Közel-Keletre?
Az amerikai elnökválasztási kampányról szóló beszélgetésben a következő kérdésekről esett szó:
– Mik a két nagy politikai párt kampányüzenetei?
– Ki lehet Kamala Harris alelnökjelöltje?
– Hol és milyen ügyek miatt romlott el a magyar-amerikai viszony?
– Trump megválasztása esetén miben változhat az Egyesült Államok Oroszország- és Kína-politikája?
A műsor vendége: dr. Fehér Zoltán diplomata-geostratéga, a Magyar Külügyi Intézet külső szakértője, a washingtoni Atlantic Council és a George Washington Egyetem kutatója.
--
A beszélgetést itt nézheti meg:
--
Az adást az alábbi linken hallgathatja meg:
--
A Videán itt érhető el:
--