Váratlan megkeresést kapott a FIFA elnöke: több szervezet is aggódik, hogy Trump bevándorláspolitikája rossz hatással lesz az amerikai labdarúgó vébére

Szerintük Infantino rá tudná venni Trumpot, hogy változtasson migrációs politikáján.

Megfelelő jelölt Harris Trump legyőzésére? Milyen váltás jöhet a magyar-amerikai kapcsolatokban Trump elnökválasztási győzelme esetén? A washingtoni Atlantic Council kutatóját kérdeztük podcast-műsorunkban.
Kamala Harris mögött csatasorba állt a Demokrata Párt, határozott fellépése és támadó hangneme stratégiaváltásra késztette Donald Trumpot: a sikertelen merényletkísérlet után a nemzeti egység fontosságát hangoztató jobboldali jelölt felvette a kesztyűt. Kérdés: kinek kedvez az egymásra licitáló negatív kampány?
Trump és Orbán Viktor speciális kapcsolata azt jelenti, hogy Joe Biden kormányzása során Magyarország hátrányba került, Trump esetleges megválasztása esetén azonban 2025-től az Egyesült Államok kiemelt európai partnere lehet. Hogyan látják a magyar kormány politikáit Washingtonban?
Trump a béke embereként pozicionálja magát, de vajon képes lehet-e elhozni a békét az ukrán-orosz frontra és a forrongó Közel-Keletre?
Az amerikai elnökválasztási kampányról szóló beszélgetésben a következő kérdésekről esett szó:
– Mik a két nagy politikai párt kampányüzenetei?
– Ki lehet Kamala Harris alelnökjelöltje?
– Hol és milyen ügyek miatt romlott el a magyar-amerikai viszony?
– Trump megválasztása esetén miben változhat az Egyesült Államok Oroszország- és Kína-politikája?
A műsor vendége: dr. Fehér Zoltán diplomata-geostratéga, a Magyar Külügyi Intézet külső szakértője, a washingtoni Atlantic Council és a George Washington Egyetem kutatója.
--
A beszélgetést itt nézheti meg:
--
Az adást az alábbi linken hallgathatja meg:
--
A Videán itt érhető el:
--