Fegyveres konfliktusok, amelyek felgyorsítják a világrend-váltást – Világrend
2024. január 24. 17:10
Milyen folyamatokon keresztül alakulhat ki a bi- vagy multipoláris világrend? Egyáltalán milyen új nemzetközi rend jön a hanyatló régi után? Biztonságpolitikai szakértőt kérdeztünk podcast-műsorunkban.
Az 1945 utáni világrend egy újabb világégés megakadályozására jött létre, a nyugati dominancia rendje és annak világszervezetei azonban mára képtelenek kordában tartani a regionális fegyveres konfliktusokat. A világgazdaságban és a katonai fejlesztések frontján több erőközpont alakult ki, a feltörekvő hatalmak pedig helyet követelnek maguknak a globális befolyás asztalánál.
A világrend-váltást siettető fegyveres konfliktusokról szóló beszélgetésben a következőkről esett szó: – Milyen hatalmak és milyen struktúrákban állhatnak a Globális Dél élére? – Hova futhat ki az ukrajnai és a gázai háború, valamint a növekvő csendes-óceáni feszültség? – Bírja-e Amerika gazdasági és katonai erővel a feltörekvő államok befolyás-növekedését, biztonsági kihívását?
A műsor vendége: Kaiser Ferenc biztonságpolitikai szakértő, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense. -- A beszélgetést itt nézheti meg:
Az amerikai és orosz vezetők közös geopolitikai érdekekről beszéltek a szaúd-arábiai találkozó után. A világ legizgalmasabb geopolitikai kirakósát láthatjuk magunk előtt.
Kaiser Ferenc nemcsak az Egyesült Államok új elnökének Kanadára, Grönlandra és a Panama-csatornára tett megjegyzéseiről, de a megerősödő Oroszország veszélyeiről is nyilatkozott.
Az emberiség történelme 2024-ben sem ért véget. Szerencsére. A változások azonban drámaiak, világrendünk recseg-ropog, s az év végén is látszik: senki nem tudhatja biztosan, mit hoz a közeljövő. Demkó Attila írása.
Szégyen gyalázat, hogy állami pénzen ezt a szélhámos ezt a testnevelésből felmentett, egy percig katonaságot nem látott fuvarosból lett globalista ügynököt teszik meg a közszolgálati egyetem tanárának.
Ez fogja magyar honvédelemre tanitani a leendő tiszteket.
Ez több, mint hiba