Besokalltak a németek: Orbánnak lett igaza – Németország gyorsan mentené a menthetőt
Jól lábon lőtték magukat.
Milyen érvek szólnak az atomenergia mellett, és mik ellene? Miért szereli le reaktorait Németország, és miért építi azokat Franciaország? Hogyan áll a magyar energiabiztonság, és ebben mi a szerepe Paks 1-nek és Paks 2-nek? A Paksi Atomerőmű Zrt. kommunikációs igazgatóját kérdeztünk podcast-műsorunkban.
Európában növekvő energiaigény van, amelyet a megújuló energiaforrások nem tudnak kielégíteni. A szükséges áramtermelés módszereivel kapcsolatban két részre oszlanak az uniós államok: vannak atomenergia-pártiak és vannak atomellenesek.
Magyarországon (még) nem, de több nyugat-európai országban az EP-választáson is fő kampánytéma volt az állami energiatartalék-képzés és ebben a nukleáris reaktorok szerepe. Valóban biztonságos és tiszta áramtermelési mód az atomerőművek működtetése?
„Két évhez ezelőtthöz képest nagyot változott a világ, az energiaválság, ami itt Európát megérintette az elmúlt két évben, az nagyon újrapozicionálta az atomenergia helyzetét” – hívja fel a figyelmet a Világrend vendége.
„Csak az atomerőmű annyi áramot termel, hogy a teljes lakosságot, közműveket, kórházakat el tudja látni – azért ez egy nagyon komoly mennyiségű energia” – hangzik el a beszélgetés egy másik pontján.
Minden, amit mindig tudni akartál az atomenergiáról, de soha nem merted megkérdezni.
A műsor vendége: Kovács Antal, a Paksi Atomerőmű Zrt. kommunikációs igazgatója (korábbi olimpiai és világbajnok cselgáncsozó).
--
A beszélgetést itt nézheti meg:
--
Az adást az alábbi linken hallgathatja meg:
--
A Videán itt érhető el:
--