„Két hét múlva örökké?”

Az energiabeszerzés többé nem pusztán kereskedelmi-üzleti kérdés, hanem a szuverenitás és állami-politikai cselekvőképesség alapvető eleme.

Az energiabeszerzés többé nem pusztán kereskedelmi-üzleti kérdés, hanem a szuverenitás és állami-politikai cselekvőképesség alapvető eleme.
A Politico szerint kérdés, meddig tart ez a nagy egység.
Európa elektromosenergia-igénye 2050-ig akár a négyszeresére is nőhet, amit pusztán a megújuló források segítségével különösen költséges és kockázatos lenne fedezni.
A FAZ szerzője változtatásokat sürget, mert különben „kialszik a fény”.
A zöld átállással új erőművek létesülhetnek itthon, a hazai napenergia-kapacitás bővítése rekordokat dönt, klímacélú vállalásainkat pedig már idő előtt teljesítjük. Nagyinterjúnk az energiaügyi miniszterrel ellátásbiztonságról, gazdasági versenyképességről, hálózatfejlesztésekről, energiaárakról.
A brüsszeli lap már tudja, mit fog lépni a magyar miniszterelnök.
Kiderült, hogy a paksi bővítés jelenleg a legnagyobb, építési engedéllyel rendelkező nukleáris projekt az egész Európai Unióban.
Régi sebeket téptek fel.
Jól lábon lőtték magukat.
A brit szakértők attól félnek, hogy az atomenergia kiesésével az Egyesült Királyság túlságosan függőségbe kerül a francia energiaexporttól.
A világ uránexportjának közel fele innen származik, mégsincs atomerőműve Kazahsztánnak – eddig.
Még Zelenszkij legfőbb szövetségese is megdöbbent, korrupciót éreznek a levegőben.
A hazánk által is támogatott megoldás mellett már az olaszok is rendkívül elkötelezettek.
A nap- és a szélenergiának meg kellene mentenie Földünket a sok feleleges szén-dioxidtól. Ám más a helyzet: tovább súlyosbítják a gondot. A megújulók globális elterjedése jelentősen növeli a szén-dioxid-kibocsátást az úgynevezett kacsagörbe miatt. Az atomenergia jobb megoldást kínálhat – állítja a CarbonCredits.com szakportál.
A Nyugat szankciói és az orosz elszigetelésre tett kísérletek korlátozott hatást váltanak ki az ukránbarát lap szerint.
Milyen érvek szólnak az atomenergia mellett, és mik ellene? Miért szereli le reaktorait Németország, és miért építi azokat Franciaország? Hogyan áll a magyar energiabiztonság, és ebben mi a szerepe Paks 1-nek és Paks 2-nek? A Paksi Atomerőmű Zrt. kommunikációs igazgatóját kérdeztünk podcast-műsorunkban.
Ugyanakkor nem akarnak német atomenergiát.
Keleti szomszédunk is a minireaktorok trendjére építene energiapolitikájában.
Az európai diplomata viszont úgy látja, más tagállamok is a magyarok mögé bújnának az ügyben.
Elsősorban a járműiparhoz köthető beruházások miatt megnőtt az energia iránti kereslet.