Német, osztrák, két jó elvtárs

Újra együtt menetelnek a németek és az osztrákok, arccal a bal–jobb nagykoalíció felé. Mi várható a kényszerszövetségek korszakától?

Újra együtt menetelnek a németek és az osztrákok, arccal a bal–jobb nagykoalíció felé. Mi várható a kényszerszövetségek korszakától?
Képes lesz-e Merz Németország és ezzel Európa józan, céltudatos vezetőjévé válni, vagy elsüllyed a kontinens fősodorbeli politikáinak mocsarában? Rajcsányi Gellért írása.
Nehéz éveken van túl Olaf Scholz kancellár. Németország gazdasága történelmi mértékű recesszióban van, szétesett az egyébként is gyenge lábakon álló koalíció, és év végén még legnagyobb nemzetközi szövetségesét, az USA-t is elveszítette Biden bukásával. Vajon van-e még számára kiút, vagy egy politikai karrier csúfos kudarcának lehetünk épp tanúi?
A felsőoktatási intézmények előszeretettel gondolnak magukra a haladás zászlóvivőiként, ám saját megújulásukkal szemben többnyire radikálisan konzervatívok. Vízió, idő és a kisszerűség levetkezése is nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a képesek legyenek megőrizni relevanciájukat, és felkészüljenek a jövőre.
Súlyos politikai és gazdasági kérdéseket vet fel az AfD új kampányígérete.
„Az EU legnagyobb országa nyíltan megsértené az uniós jogszabályokat, oly módon, ahogyan azt csak Orbán Viktor merte megtenni” – mondta a német kancellár.
Semmire sem gondoltatok, bűnös hazaárulók. Azért telt be a mocskos poharatok, mert mindjárt választások lesznek, és be vagytok sz…rva, hogy el lesztek takarítva.
„Az elektronikus betegakta 23 év után most már tényleg jön” – ígéri a német kancellár.
Sok hónapnyi csúszással végül megkapta a kormányalakítási megbízást a tavalyi választáson győztes Ausztria Szabadságpártja. Herbert Kickl pártelnök kényelmes helyzetben van, a potenciális partner Osztrák Néppárt vezetése viszont annál kevésbé.
Rettenetesen izgulnak a liberálisok, akik már elkezdték a provokációt.
Thierry Breton fenyegető üzenetet küldött Alice Weidelnek és Elon Musknak is. Nem tette zsebre, amit kapott.
„Bármi is lesz a végkifejlet, egy biztos: Orbán Viktor szövetségesei kerülnek kormányra Ausztriában, ők adják majd a következő kancellárt.”
Két pontban fogalmazta meg intelmeit a magyar kormányfő.
A bizarr incidens jelentős sajtóvisszhangot váltott ki Németországban.
Szóba került az az eset is, mikor Olaf Scholzot számon kérte egy német férfi, akinek egy migráns gyilkolta meg gyermekét.
A brüsszeli lap szerint azt is tudni lehet, mire játszik a német kancellár.
Kína-szakértőként alighanem Magyarország gazdasági érdekét is könnyebben megérti.
Az elnökség egyhangúlag támogatta a hivatalban lévő kancellár jelölését.
Az orosz elnök hadüzenetnek tekintette volna, ha felveszik Ukrajnát és Grúziát a katonai szövetségbe – szügezte le a korábbi kancellár.