Magyar Péter ismét szerepet tévesztett: a magyar–lengyel barátság helyreállítására tett ígéretet Donald Tusknak (VIDEÓ)
Magyar Péter szerint Orbán Viktor „feláldozza a magyar–lengyel kapcsolatokat a napi politikai érdekeinek oltárán”.
Magyar Péter szerint Orbán Viktor „feláldozza a magyar–lengyel kapcsolatokat a napi politikai érdekeinek oltárán”.
Annak ellenére, hogy nem értek egyet Donald Trump belpolitikai programjával, politikai stílusával, Európát illető gazdasági elképzeléseivel, számítok arra, hogy elnökként változást hozhat az egyre elviselhetetlenebb állóháborúban.
A Faktum tényellenőrző portál egyik legutóbbi elemzésében arra igyekezett választ adni, van-e ténybeli alapja Orbán Viktor globális és uniós politikai állításainak.
Trump nemzeti politikája egyértelmű terjeszkedési szándékot jelez, amely nem békét hozna, hanem újabb konfliktusokat teremtene.
A leköszönő demokrata elnök több olyan intézkedést is hozott, amely a magyar gazdaságnak lórúgással ért fel.
A volt külügyminisztert és washingtoni nagykövet Rogán Antal szankcionálása kapcsán szabályosan védelmébe vette a nemrég távozott David Pressmant.
Egyre durvább eszközöket választ Kijev.
Egy „pro war, pro migration, pro gender” agendával érkezett Magyarországra a 2022-es választás után, de azt részben sem tudta teljesíten.
A neves amerikai elemző szerint az Egyesült Államok távozó budapesti nagykövete szégyent hozott az amerikai diplomáciára.
A lengyelek közölték: a varsói magyar nagykövetet és Orbán Viktort sem látják szívesen a soros elnökség megnyitó ünnepségén.
Így alakítják át a két ország kapcsolatát az ígéretes kulturális, gazdasági és energiaprojektek.
A kretén ruszkik voltak. Ökrök ezek, a külpolitikai éleslátásuk baerbocki magasságokban szárnyal.
Mikor háborúk és külső, nemzetellenes erők munkálkodnak azon, hogy viszályt gerjesszenek a két testvérnép között, akkor kell csak elővenni igazán a kelet-európai nyakasságunk.
Marcin Romanowski lengyel politikus magyarországi menedékjogáról kérdezték az MCC főigazgatóját, a Mandiner főszerkesztőjét.
Komoly előrelépés történt a szerb EU-csatlakozási folyamatban.
„Könnyen lehet, hogy egy meghangszerelt titkosszolgálati akció keretében állt elő ez a helyzet” – jelentette ki a külügyminiszter.
Egy 10 milliós ország vezetője közvetítő szerepet játszik Amerika és Oroszország között, békemissziója hozzájárul az ukrajnai helyzet rendezéséhez: ez kulcsállami szerep.
Fricz Tamás szerint „az amerikai befolyás az Unióra nézve egy régi dolog. Így Donald Trumpot figyelembe kell vennie a brüsszeli elit tagjainak.”