Elon Musk üzenete az olaszoknak: kövessétek Magyarország példáját!
Az ipar hanyatlása miatt több nagyvárost is a marginalizáció fenyegeti.
Bevált a hazai kapcsolatépítés.
Nyitókép: Consolidated News Photos
A Politico gyakorlatilag névsorolvasást tartott: hosszú cikkben mutatták be, kik tartoznak J. D. Vance, Trump alelnök-jelöltjének a belső köréhez.
A republikánus vezető mögött álló személycsoportokat hat részre tagolták: Szilícium-völgyi adományozókra, Capitol Hill-i szövetségesekre, MAGA szövetségesekre, a szenátusi személyzetére, új-jobboldali gondolkodókra, valamint politikai műveleti egységre.
Kiderült, hogy a belső körök nagyja volt már az Mathias Corvinus Collegium (MCC), a Danube Institute, vagy épp az Alapjogokért Központ vendége és mindannyian szeretik Magyarországot.
J.D. Vance szilikon-völgyi adományozói közül Peter Thiel, a Pay-Pal alapítója, például a Brain Bar jövőfesztiválon vett részt még 2018-ban, ahol arról beszélt, hogy a kereszténység hogyan befolyásolja a legnagyobb kockázati tőkések döntéseit. Elon Musk pedig – akit nem kell bemutatni – bár még nem járt hazánkban, viszont
nagyra tartja a magyar családpolitikát.
Ezt is ajánljuk a témában
Az ipar hanyatlása miatt több nagyvárost is a marginalizáció fenyegeti.
Christopher Buskirk, vállalkozó, pedig a Mathias Corvinus Collegium vendégelőadója, hazánk szintén nagy kedvelője.
Ezt is ajánljuk a témában
Sehol sem látom a nemzetközi sajtóban emlegetett fasizmust – mondja a Mandinernek Chris Buskirk, az American Greatness című lap alapítója, a The New York Times publicistája, akit a Donald Trump elnöknek keresztbe tévő mély államról, a Trumpra szavazó keresztényekről és a média állapotáról is kérdeztünk. Sőt, az is kiderül, miért törnek rá Amerikában fegyveresek azokra, akik pasztőrözetlen tejet isznak. Interjúnk.
Tom Cotton republikánus szenátor ellátogatott hazánkba, találkozott David Pressmannal, majd leszögezte: „Amerika jobbat érdemel” a diplomata teljesítményénél.
Ezt is ajánljuk a témában
Tom Cotton szerint az USA „jobbat érdemel” a nagykövet magyarországi teljesítményénél.
Marco Rubio republikánus párti floridai szenátor még két éve a Twitterén kelt ki amiatt, hogy az Európai Unió pont akkor tartja vissza a forrásokat a jogállamisági feltételek miatt Magyarországtól és Lengyelországtól, amikor azok épp ukrán menekültek millióit fogadják be.
Ezt is ajánljuk a témában
Az EU épp akkor tartja vissza a forrásokat a jogállamisági feltételek miatt Magyarországtól és Lengyelországtól, amikor azok ukrán menekültek millióit fogadják be – mondja Marco Rubio.
J.D. Vance „eszmecsapatából” Patrick Deneen filozófus
gyakorlatilag visszatérő vendége Magyarországnak és a Mathias Corvinus Collegiumnak
Ezt is ajánljuk a témában
Az amerikai jobboldal végre szakít libertárius kinövéseivel, és megtanul cselekedni. Eközben sokat tanulnak Magyarországtól. Interjúnk!
Ezt is ajánljuk a témában
Interjú a tengerentúli jobboldal állapotáról, a félidős választásról és új könyvéről.
Sohrab Ahmari iráni származású író is gyakori vendég volt itthon, nemrég például az MCC-ben mutatta be a Szakadatlan szál című könyvét, amely arra világított rá,
hogy milyen a világ, ha valaki felnőttként tér át a keresztény hitre, azonban iszlám közegben nevelkedett.
Ezt is ajánljuk a témában
Európa progresszív liberális óceánjában Magyarország a különbözőség szigete, ahol a konzervatívok szabadon beszélhetnek és politikai terveket szőhetnek a jövőre vonatkozóan, a keresztény civilizációnál pedig nincs jobb életforma – a magyar miniszterelnök erről is beszélt a Nemzeti Konzervativizmus Konferencián.
Yoram Hazony izraeli filozófus többször járt hazánkban szintén, nemrég Orbán Viktor, magyar miniszterelnök vendégeként a Karmelita kolostorban, szintén többször is adott interjút a Mandinernek, neve még a National Conservatism konferenciáról is ismerős lehet.
Ezt is ajánljuk a témában
„Egy intoleráns, neomarxista ideológia előretörését látjuk, amely arra törekszik, hogy megakadályozza a konzervatív eszmék hirdetését” – vallja Yoram Hazony. Interjúnk a NatCon konferenciáról!
Rod Dreher író-filozófus pedig nem csupán visszatérő vendége hazánknak, annyira megtetszett neki Magyarország, hogy ide költözött.
Kapcsolódó vélemény
Richard Nixon óta nem volt a Nyugatnak olyan nemzeti-politikai vezetője, aki olyan mélyen gondolkodik a geostratégiáról, mint a magyar Orbán Viktor.
J.D. Vance MAGA (Make America Great Again) szövetségesei között is sok a Magyarország-szerető: Kevin Roberts, a Heritage Foundation elnöke a Danube Institute meghívására járt hazánkban, találkozott Orbán Viktorral is, interjút adott lapunknak szintén.
Ezt is ajánljuk a témában
„A legjobb, amit az Egyesült Államok elnöke jelenleg tehet, hogy hatalmát és hitelességét latba vetve békekötésre vegye rá a feleket – még ma.” Tiszteli a magyar történelmet, aggódik Amerika állapota miatt, és szerinte nem történt volna meg az ukrajnai háború, ha Trump az elnök – Kevin Roberts, a befolyásos konzervatív Heritage Foundation elnöke adott interjút lapunknak!
Ebben az interjúban kifejtette, hogy Magyarország példa Amerika számára,
tiszteli a magyar történelmet, aggódik Amerika állapota miatt,
s nem lenne háború Ukrajnában, ha Trump lenne az elnök. Roberts a 2023-as CPAC Hungary-n is előadást tartott.
Ezt is ajánljuk a témában
Nagyszabású estéllyel fogadta Donald Trump az őt Floridában meglátogató Orbán Viktort. A magyar kormányfő ismét a várható republikánus elnökjelölt mellé állt, aki szerinte békét tudna teremteni Ukrajnában.
Russell Vought amerikai republikánus politikus pedig bár nem járt még hazánkban, de kifejtette: üdvözli Magyarország álláspontját a globális minimumadóval kapcsolatban. A politikussal Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója találkozott amerikai útján, Washingtonban.
Ezt is ajánljuk a témában
„Örülök, hogy Magyarország elutasítja a Biden-kormányzat által bevezetni kívánt globális minimumadót” – fogalmazott Russel Vought.
Tucker Carlson médiaszemélyiséget se kell senkinek bemutatni – és azt se, hogy mennyire szereti Magyarországot. Készített már interjút Orbán Viktorral, Orbán Balázzsal, felszólalt már az MCC Feszten, ahol beszélgetéseken is részt vett.
Ezt is ajánljuk a témában
„Az ukrán katonák hamarabb fognak elfogyni, mint az oroszok, a harctéren pedig végül a katonák száma fog számítani” – fogalmazott a magyar miniszterelnök.
Steve Bannon és Donald Trump Jr. is nagy barátja hazánknak. Bannon 2018-ban járt Budapesten, ahol előadást tartott a V4-konferencián. Ebben felidézett egy BBC interjút, amelyben arról beszélt, hogy a liberálisok számára mindenki fasisztává válik, ha nem ők nyerik a választásokat.
bár csak az ifjabbik Trump látogatott már el ide, az Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara meghívásából, de felszólalt az MCC-ben is. Az ifjabbik Trump lapunknak is adott már interjút.
Ezt is ajánljuk a témában
Ifjabb Donald Trump idősb Donald Trumpról, David Pressmanről és a novemberi elnökválasztásról is beszélt a Mandinernek. Interjúnk.