Előkelő helyre került Magyarország – grafikonon, amiért a németek és a franciák a nyomunkba sem érnek
Mutatjuk az adatokat!
Mutatjuk az adatokat!
Hazánk élen jár a zöldenergia felhasználásában.
A világ legnagyobb zöldenergia-befektetője Kína, amely 2023-ban rekordmértékben növelte a zöldenergia-termelését, továbbá jelentős globális szén-dioxid-csökkentést ért el az exportjaival. Tavaly a zöldenergia az ország energiafelhasználásának már több mint 26 százalékát tette ki, szemben a 2013-as 15,5-tel, miközben a szénfelhasználása 12,1 százalékponttal csökkent.
A friss előrejelzések szerint az energiatárolási kapacitásnak 2030-ra az ötszörösére kell nőnie a klímacélok eléréséhez, ami lendületet ad a zöldenergia piacának. Ezen megoldások ára 2019 és 2023 között 40 százalékkal csökkent, jelentősen növelve a technológia versenyképességét.
Egy michigani startup, a Virtus Solis Technologies most azon dolgozik, hogy Isaac Asimov híres sci-fi író 80 évvel ezelőtti merész elképzelését valóra váltsa. A cég tervei szerint több millió napelemet küldenének az űrbe, hogy azokat hatalmas tömbökké egyesítve sugározzanak energiát vissza a Földre.
Egy nagy EU-s megújuló energiacég drasztikusan visszafogja szélerőmű-építési terveit. A norvég Statkraft hosszabb távon akár 40 százalékkal kevesebb szélerőmű és energiatároló kapacitás megépítését tervezi. A cég a zöldhidrogénprojektek megvalósítását is elhalasztja. A zöldenergia-szektorban más vállalatoknak is hasonló tervei vannak.
Spekulatív megújulóenergia-projektek lassítják a zöldenergiára történő átállást – állítja egy friss brit tanulmány.
Amerika legnagyobb zöldenergia-vállalatának a vezérigazgatója a napokban Financial Timesban szállt bele Bidenbe. Szerinte az USA a saját zöldfordulatának sikerét veszélyezteti, ha keménykedik Kínával, amely az olcsó napelemek legnagyobb gyártója.
Amerika sikeresen bevonzotta az energiazabáló vállalatokat. Azonban a zöldenergia nem csak úgy terem a fán, hogy mindenki korlátlanul, kedvére szüretelje.
Még a reaktorok is belezöldültek, ahogy az Európai Tanács és az Európai Parlament megegyezett, hogy az atomenergiát az EU szén-dioxid-mentesítésének stratégiai technológiájaként kezelik.
Közelebb kerülünk a szélkerekek gyorsabb elterjedéséhez, mivel a kormány enyhíti a szélenergiát termelő erőművek engedélyezési feltételeit.
Novák Katalin köztársasági elnök beszéde a Klímacsúcson.
A globalista zöldideológia nincs figyelemmel a tagállamok társadalmi és gazdasági viszonyaira.
Hosszú évekre meggyengülhet a kontinens versenyképessége az olcsó és nagy mennyiségben rendelkezésre álló orosz energia híján.