Újabb aggasztó hírek érkeztek Németországból – az Európai Uniót okolják mindenért

2025. július 23. 20:47

Az európai acélipart gazdasági vihar rázza: a ThyssenKrupp 11 ezer állást áldoz fel a magas energiaárak és a kínai acéldömping nyomása alatt, miközben 3 milliárd eurót invesztál a zöldacélgyártásba. A Dunaferr csődje intő jel, hogy az EU vámvédelmének hiánya és a zöldátállás terhei az iparág európai létét fenyegetik.

2025. július 23. 20:47
null

A szerző a Makronóm újságírója.

Az európai acélipar súlyos válsággal szembesül, amelynek fókuszpontjában jelenleg a német központú multi, a ThyssenKrupp, nem mellesleg Európa legnagyobb acélgyártója áll. A Deutsche Welle videóinterjújában a cég vezetője, Miguel López kiemelte, hogy  

a 2022 óta magas EU-s energiaárak, a kínai acélimporttal vívott árháború és az Európai Unió védővámjainak hiánya jelentős nyomást gyakorol az iparágra. Ennek következtében a ThyssenKrupp 5 ezer munkahely megszüntetését és 6 ezer kiszervezését tervezi, 

miközben a zöldenergiából készülő acél gyártására való átállás érdekében új technológiákba fektet. Ez a helyzet nem egyedülálló: a magyar Dunaferr példája is mutatja, hogy az európai acélipar strukturális problémái sok esetben menthetetlenné teszik a helyi kapacitásokat.

 

A cikk folytatása a makronom.eu oldalon olvasható.

Címlapfotó: Dreamstime

 

 

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
2025. július 24. 00:32 Szerkesztve
No-nak reszeltek. Amikor ez az őrület elkezdődött, mondtam, hogy nincs az a sok ami egyszer el nefogyna. Elfogyott. Dőlnek a dominók. És hiába fektet No milliárdokat az iparba, ha piacképtelen áron tudja előállítani. És ahogy egy kínai tolmács mondta nekem: mi mindent megtanultunk csinálni, nyugodtan rendelhetek, jók. Én építettem egy CNC gépet kínai elemekből.Sokan mondták, hogy á, majd egy fél év és mindent cserélgethetek. Semmi se ment tönkre. Ergo, akínaiak leuralnak mindent. És nincs ellenszer. Ja és a német jólétnek is annyi.
indaniso
2025. július 23. 23:38
Drága az energia? A szankciók működnek. Ilyen csúnya öngyilkosságot se látni mindennap
kovsa2
2025. július 23. 21:47
Ezt nem értem. Ők csinálták és most csodálkoznak. És ez nem '22-ben kezdődött. Amikor a Ruhr-vidék nagy kohóit, acélgyárait leszerelték, a hasznosítható cuccot kivitték Kínába és ott újjá építették, versenyben az amerikaiakkal, akkor pecsételték meg az európai acélgyártás sorsát. Emlékszem, milyen boldogok voltak, amikor a hippik birtokba vették az elhagyott gyárépületeket és "közösségi tereket" hoztak létre bennük. Hippitanyát. Ott örömködtek, hogy már nem kell a gyárban dolgozniuk, helyette jó kis német popzenét játszhatnak nekik a bandák. Most meg beleért a kezük a bilibe és fölébrednek. Lassan és kicsit későn.
szilvarozsa
2025. július 23. 21:27
Nincs olcsó orosz energia? Dolgozzátok ki a súrlódáson alapuló technológiát! Addig dörgölitek az acélt, amíg meg nem olvad. Jó munkát!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!