Váratlan fordulat: nem az Európai Unió szeretné biztosítani a magyar kisebbség jogait Kárpátalján

Sokan nem örülnek a „kényszerű ukránosításának”.

Sokan nem örülnek a „kényszerű ukránosításának”.
Mark Rutte határozottan vallja, hogy Oroszország és Kína hozzák el a világégést.
„Fenntartható rendezés nem lehetséges a konfliktus kiváltó okainak elhárítása nélkül” – szögezte le az orosz külügyminiszter.
Ugyanis az ország 2014 után mindent elpusztít, ami Oroszországhoz, az oroszokhoz és az orosz ajkú emberekhez kapcsolódik.
Mark Rutte a The New York Times-nak adott interjúban egyértelművé tette: sem az Európai Unióban, sem a NATO-n belül nem vezetik be egységesen a kötelező sorkatonai szolgálatot.
Persze ideje volt már ennek, de arra talán senki nem számított, hogy a brit–francia–német tandem egyszerre veszíti el a kezdeményezést Ukrajnában és a Közel-Keleten. Ugrósdy Márton írása.
Amerika egyre hangosabban kérdőjelezi meg saját szövetségi kötelezettségeit – Mike Lee republikánus szenátor friss törvényjavaslata egyenesen a NATO-ból való kilépésre szólít fel. A „Not A Trusted Organization Act” nem csupán politikai provokáció, hanem világos jele annak, hogy az amerikai külpolitikai gondolkodásban mély törésvonalak húzódnak.
A szlovén parlament előzetesen jóváhagyta azt a védelmi és biztonságpolitikai tervezetet, amely még idén a NATO által jelenleg előírt szintre, a GDP 2 százalékára növeli a védelmi kiadásokat.
Sulyok Tamás beszámolójában hangsúlyozta, tartalmas és előremutató tárgyalásokat folytatott szlovák kollégájával.
Nem biztos, hogy az Egyesült Államok ellenzi a lépést.
Azonnal megadna mindent Zelenszkijnek.
Olaszország egy gigantikus építkezéssel készül megreformálni katonai költségvetését: a 13,5 milliárd eurós Szicília‑híd megépítését „stratégiai infrastruktúraként” számítanák be a NATO‑védelmi célkitűzésekbe – ám a tervnek komoly műszaki, bürokratikus és politikai akadályai vannak, így kérdés, mennyire több blöffnél. Az ötlet azonban ötletet szül.
Nem lesz 5 százalékos GDP-arányos katonai költés sem most, sem a közeli, sem a távoli jövőben, ezt mindenki tudja. Kohán Mátyás írása.
Nos - négy ország kimondva (USA, Szlovákia, Törökország és Magyarország) ellenzi Ukrajna NATO csatlakozását, Németország és Franciaország és még jó pár ország a színfalak mögött.
A NATO közölte, három olyan közlekedési folyosót is kijelölt, melyek áthaladnak keleti szomszédunk területén.
Tűkön ülve várják az ukránok a jövő évi magyar választásokat.
NATO-vezetők attól tartanak, hogy az ukrán fronthelyzet őszre jelentősen romolhat.
Szergej Lavrov úgy látja, hogy nagyon el van tévedve a lengyel külügyminiszter.
Kitalálták, hogyan tudnák kielégíteni Trump igényeit.
John Mearsheimer ugyanakkor nem hiszi, hogy Putyin meg akarná, vagy meg tudná hódítani Ukrajna egészét.