Negyedéves és éves alapon is 0,7 százalékkal csökkent a hazai gazdaság teljesítménye a KSH frissen közölt adatai alapján. A Makronóm Intézet elemzője szerint az elhúzódó felpattanás egyelőre a jövő évi gazdasági kilátások kapcsán is bizonytalanságot szül, annak mértékére továbbra is a külső kereslet alakulása lesz a legnagyobb befolyással.
A kritikusok a berlini politika teljes csődjét hangoztatják.
A német gazdaság hosszabb ideje küzd versenyképességi problémákkal, és egyelőre nem látszik, mikor jöhet el a fordulat legfontosabb külpiacunkon – amit az augusztusi ipari termelési adatok is tükröznek. A Makronóm Intézet elemzőjének értékelése szerint a hazai ipari teljesítmény érdemi felpattanása várhatóan csak jövőre következhet be, amennyiben a német gazdaság helyreáll és a belső kereslet is tovább élénkül.
Rekordszámú vállalat és robotmodell jelent meg a pekingi World Robot Conference-en. A rendezvényre a kínai miniszterelnök is ellátogatott, és kiemelte, a robotipar, valamint az ahhoz kapcsolódó ellátási láncok rendkívül fontos stratégiai ágazatok. A résztvevő iparági szereplők a humanoid robotok terjedésére és azok fejlesztésére helyezték a hangsúlyt.
Brüsszel újabb és újabb szankciós csomagokon ötletel, egyre kétségbeesettebben hajtogatva, hogy azok működnek, és térdre kényszerítik az orosz gazdaságot. Eközben Moszkvában a legfontosabb ipari szereplők az új kereskedelmi partnerségeknek köszönhetően 11 milliárd dollárnyi osztalékot zsebeltek be. Jól ment az üzlet.
A Der Standard egy nagyon érdekes tendenciára hívta fel a figyelmet.
„Hírnevünk a világban soha nem volt olyan rossz, mint most.” Súlyos véleményt fogalmazott meg Theodor Weimer, a német tőzsde elnöke.
A háború kimeríti a forrásait, ezért az ukrán kormány arra kényszerül, hogy a hadsereg finanszírozása és a gazdaság stabilizálása érdekében számos vállalatot eladjon.
Pici javulásért cserébe hatalmas belső problémák jöttek.
A bajor gazdasági tanácsadó testület által szervezett rendezvényen Theodor Weimer élesen bírálta a németországi helyzetet.
Németország ipara mellé állt a német politikus.
Támogatni kell az európai ipart, nem büntetni!
Robert Habeck gazdasági miniszter és a német nagyipar képviselői Kijevben tárgyalnak a befektetési lehetőségekről.
A KSH friss, termék-külkereskedelmi adatai szerint az import visszaesésének a mértéke érdemben mérséklődött az előző hónaphoz képest, ám a külső kereslet várhatóan a következő hónapokban is visszafogottan alakulhat. A Makronóm Intézet szakértője szerint jó hír viszont, hogy a legfrissebb hangulatindexek már javulást mutatnak a hazai szempontból is fontos német iparban, főleg a járműgyártásban a müncheni Ifo Gazdaságkutató Intézet friss felmérése szerint.
Egy civil szervezet szerint a műanyaggyártók évtizedek óta tudják, hogy az újrahasznosítás valójában nem oldja meg a problémákat.
Kína évtizedek óta tudatosan építi autógyártását, most pedig fontos partnerként tekint hazánkra is – hangzott el az MCC eseményén.
Kifakadt a zöld politikus, de nem mondott le.
Miközben több területen elvágta magát Németország a keleti importtól, az energiafordulat érdekében épp, hogy kínai és orosz importra van szüksége.
Az ipar hanyatlása miatt több nagyvárost is a marginalizáció fenyegeti.