Amerika és Irán megegyezett, hogy egy ideig nem lőnek egymásra

A két fél hamarosan folytatja a béketárgyalásokat, amelyek célja egy hosszú távú megállapodás megkötése az ellenségeskedés befejezése és Teherán atomprogramjának korlátozása érdekében.


A két fél hamarosan folytatja a béketárgyalásokat, amelyek célja egy hosszú távú megállapodás megkötése az ellenségeskedés befejezése és Teherán atomprogramjának korlátozása érdekében.


A Forradalmi Gárda iráni elitalakulat szombati közleménye szerint „az amerikai terrorista hadsereg” több térségbeli létesítményét is célba vették.


Bekövetkezett szombat délután, amitől tartani lehetett.


A fogyasztók terheinek mérséklése érdekében az előző kormány március 9-én védett üzemanyagárakat vezetett be, így a lakosság a benzin literjét 595 forintért, a dízel literjét pedig 615 forintért tankolhatja.


Olaszország kész csatlakozni a Hormuzi-szoros biztonságát garantáló nemzetközi haditengerészeti misszióhoz.


A megegyezés egy tűzszünetet indíthat el, amely időt ad újabb tárgyalásokra, de nem feltétlenül jelenti a háború végét.


Az amerikai erők „önvédelmi csapásokat” indítottak, miután egy Apache helikopter lelövése a két felet a háború újrakezdésének szélére sodorta.


Magyarországon nem csak Hormuz okoz problémát, hanem a szárazföldi sérülékenység is.


Mutatjuk a részleteket.



Az irániak szerint távol van még a béke.


Beszámolók szerint a jármű „rendkívül óvatosan” kelt át a blokád alatt lévő szoroson.


A jelenlegi helyzet az olajpiac történetének legnagyobb kínálati sokkja.


Pedig az Egyesült Államok még engedményeket is tett, de úgy tűnik, hiába.


Az elnök egy elemzés szerint a saját stratégiájának az áldozata.


Sebestyén Géza szerint a globalizáció nem stabil rendszer, hanem extrém törékeny, amelyet akár egyetlen kritikus pont kiesése is könnyen megingathat.


Donald Trump szerint óriási előrelépés történt egy végleges megállapodás felé Irán képviselőivel.



Márciusban és áprilisban is rendkívül nagy bevételt termelt Moszkvának a közel-kelti útvonal zárolása.


Az amerikai elnök figyelmeztetett, hogy a művelet megzavarását erővel fogják megakadályozni.
