Álomszerű hír érkezett a magyar gazdaságról: a változás az asztalunkon is megjelenhet
Nem állnak meg a határon a hazai termékek.
Nem állnak meg a határon a hazai termékek.
Rezeda Kázmér újabb utazásai címmel mutatták be november 15-én, pénteken a Budapest belvárosi Scruton kávézóban Bayer Zsolt új szépirodalmi kötetét. Bayer Zsolttal Szentesi Zöldi László beszélgetett. Mi a bemutató után kérdeztük a szerzőt. Interjúnk.
Reggeli piacozás közben erdélyi pacalcsorba és pezsgő – lehet, hogy elsőre szokatlannak tűnik, de a Fény utcai piacon esélyes, hogy megszokott jelenség lesz hétvégenként.
Annyit elöljáróban elárulunk, hogy nem Nápolyban, de még csak nem is Olaszországban. Mutatjuk, hová „költözött” a világ legjobb pizzája.
A végeláthatatlan nyári programdömping után itt a folytatás: jön a Balaton Wine & Gourmet gasztrofesztivál, amelynek harmadik alkalommal ad helyet a királynék városa.
A kulináris világban hatalmas az elismerés rangja, nem hiába álmodik rengeteg séf ennek elnyeréséről.
Pekingi gyermekkorról, családi örökségről, kínai és magyar gasztronómiáról, politikai kapcsolatokról, itthonról és otthonról beszélgettünk.
José Andrés az BBC-nek beszélt arról, hogyan kell az ételnek egyszerre oázisnak (gasztronómiai élmény) és jó erőforrásnak (tápanyagban gazdag) lennie.
Más országokban kisebb a különbség a top száz-százötven és a többi között.
A gasztroszakemberrel a terített asztal szentségéről, országimázsról és a főzelék rossz marketingjéről beszélgettünk.
„Nem tartom nagyra azokat, akiknek ekkora ismertség mellett sincs semmiféle felelősségtudatuk” – mondta a Mandinernek Lendvai Levente.
Az ázsiai éttermek elterjedése nálunk és világszerte nem egy egyszerű véletlen és nem is pusztán üzleti trend. Sokszor egy alaposan átgondolt diplomáciai stratégia része a „küldő ország” oldaláról.
Automatikusan gyúrta össze a 25 deka túrót, vajat és lisztet a csapott evőkanál sóval.