Afganisztánban járt a magyar kutató: megdöbbentő állapotokról számolt be
„A helyzet aligha marad így örökké” – jegyezte meg Omar Sayfo.
„A helyzet aligha marad így örökké” – jegyezte meg Omar Sayfo.
Teherán mintegy kétszáz rakétát lőtt ki legutóbb Izraelre, ezzel lényegében lezárta válaszcsapásának kötelezettségét – véli Sayfo Omar.
Európa elkezdte kiszervezni a határvédelmét az észak-afrikai „határőr-rezsimeknek", egyes államok kétoldalú megállapodásokat alkalmaznak.
Jó vagy rossz kompromisszum született a múlt héten az Európai Parlamentben? Az új, egységes szabályozás vajon megoldja az Európát fenyegető tömeges bevándorlás ügyét? Egy jogászt és egy migrációkutatót kérdeztünk podcast-műsorunkban.
Miért nem tárgyalási alap már a palesztin kérdés az arab államok számára? Mi Irán célja a proxy-támadásokkal? A gázai háborúról és a palesztin-izraeli-arab viszonyrendszerről kérdeztünk két Közel-Kelet-szakértőt.
A gázai után berobbanhat-e egy ciszjordániai palesztin-izraeli háború is? Miért aktivizálja proxy-szövetségeseit Irán? Két Közel-Kelet-szakértőt kérdeztünk podcast-műsorunkban.
Sayfo Omar szerint sokkal szigorúbb lesz a szabályozás, mint a nyugat-európai országokban.
Mik a Hamász-féle gerillahadviselés elleni izraeli katonai akció kockázatai? Milyen geopolitikai folyamatok indultak el a térségben? A Világrend legújabb adásában egy biztonságpolitikai és egy Közel-Kelet-szakértőt kérdeztünk.
Mi lesz Gázával a háború után? Hogyan alakulnak át a közel-keleti hatalmi viszonyok? Az izraeli háború geopolitikai összefüggéseiről, a régió biztonsági átrendeződéséről egy biztonságpolitikai és egy Közel-Kelet-szakértőt kérdeztünk podcast-műsorunkban.
Helyszíni beszámolónk a 2019-es politikai válság és a 2020. augusztusi óriási robbanás után először választó Libanonból.