A tényellenőrök ellenőrzése a születésük után meghalni hagyott amerikai csecsemők ügyében
Az Egyesült Államokban igencsak elterjedt gyakorlat a késői abortuszokat túlélő újszülöttek megölése.
Sayfo Omar szerint sokkal szigorúbb lesz a szabályozás, mint a nyugat-európai országokban.
A Migrációkutató Intézet vezető munkatársa, Sayfo Omar az InfoRádiónak nyilatkozott azzal kapcsolatban, hogy a kormány ma tárgyalja a harmadik országokból érkezett vendégmunkások magyarországi foglalkoztatásáról szóló törvényjavaslatot – számol be az InfoStart.
A szakértő szerint a vendégmunkásokra vonatkozó törvény a világ egyik legszigorúbb törvénye lesz. Összevetve a többi országban alkalmazott hasonló törvényekkel, az figyelhető meg, hogy alapvetően két nagy modell van.
Az egyik a Nyugat-Európára jellemző modell, ahol a háború után szükség volt a munkaerőre, a másik pedig az Öböl-országokra, valamint Szingapúrra jellemző sokkal szigorúbb modell. Ez utóbbi országokban csak azokat fogadják be, akik meghívásra érkeznek, és csak addig maradhatnak, amíg van munkaviszonyuk. Itt, bár hiába magas a vendégmunkások aránya, mégsem alakulnak ki társadalmi feszültségek.
Sayfo Omar szerint a magyarországi szabályozás inkább erre a szigorúbb modellre fog hasonlítani, hiszen a kormány célja a tömeges bevándorlás megállítása.
„Ezért a foglalkoztatáspolitikáért felelős miniszter minden évben meghatározza majd, hogy mennyi emberre van szüksége a magyar gazdaságnak és csak annyit is engedhetnek majd be az országba”
– mondta.
Hozzátette, a készülő törvény alapján az ilyen cégeket három kategóriába sorolnák. Az elsőbe azok a vállalatok tartoznak, amelyekkel a kormány stratégiai megállapodást kötött, míg a másodikba nemzetgazdasági szempontból kiemelt beruházást valósítók. A harmadik csoportot azok a cégek alkotják, amelyek kiemelt exportőr partnerségi program keretében állapodtak meg a kormánnyal.
Nyitóképünk illusztráció. Forrása: AFP/Mohammad Halid