Véletlen egybeesés?

A kormány életbe léptette a vendégmunkás stopot. Ezzel egyidőben a miniszterelnök bejelentette: A Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon.


A kormány életbe léptette a vendégmunkás stopot. Ezzel egyidőben a miniszterelnök bejelentette: A Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon.


Ez lehet a Tisza-kormány pénteki döntésének eredménye.


Magyar Péterék június 1-jére ígérték, hogy felfüggesztik a vendégmunkások behozatalát az országba. Ebből semmi se lett, a gyárak most is szép számmal alkalmaznak új dolgozókat harmadik országokból.


A leendő Tisza-kormány gazdasági minisztere komoly önellentmondásba keveredett.



De szerencsére már nem sokáig!


A magyar munkahelyek az elsők, ezért a vendégmunkás kvóta szintjét nem szabad emelni.


A válasz nem az „olcsó munkaerő” frázisban rejlik, hanem a magyar munkaerőpiac strukturális korlátairól szóló történetben.


A belépésük igencsak nehéz helyzetbe hozná a magyar dolgozókat, hiszen olcsóbb munkaerőről van szó.


Szalai Piroska világosan elmondta, mit okozhat Ukrajna uniós csatlakozása.


„Nem szeretném, ha Magyarország vendégmunkásországgá válna” – indokolta a szigorítósokat Orbán Viktor.


Barati Ágnes, a Tisza Párt elnökének új üdvöskéje a munkásszálló bizniszben ügyeskedett, miközben főnöke a helyi üzem előtt szidta a kormányt. Tényfeltáró cikksorozatunk 2. része.


A Magyar Közlöny december 23. számában éjszaka megjelent az a kormányrendelet, amely módosítja a vendégmunkások számára a foglalkoztatási célú tartózkodási engedélyek kiadását.


A kormány az elmúlt másfél évtizedben mindent kidolgozott és mindent felkínált, hogy dolgozni és boldogulni lehessen.


Harminc éve pozitív a mérlegünk. Be- és kivándorlási körkép.


Komjáthi Imre szerint ha nincsenek vendégmunkások, holnapra leáll a gazdaság.


Sok a panasz rájuk: nem beszélnek magyarul, igénytelenek és a munkamoráljuk sem az igazi.


A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke szerint sokszor tévesen összemossák a két fogalmat.


Az Európai Unió legszigorúbb idegenrendészeti szabályrendszere lép életbe hazánkba március 1-jén.


A hazai szakszervezetek szerint nem dolgoztatják a külföldieket alacsonyabb bérért.
