Nem a levegőbe beszélt a kormány: itt a fordulat a vendégmunkások toborzásában

2025. március 25. 16:01

„Nem szeretném, ha Magyarország vendégmunkásországgá válna” – indokolta a szigorításokat Orbán Viktor.

2025. március 25. 16:01

Érezhetően visszaesett a vendégmunkások toborzása Magyarországon azóta, hogy tavaly év végén jelentősen szigorította a kormány az alkalmazásukat. Igaz, a piaci folyamatok sem indokolták a korábbi létszám fenntartását. Ugyanakkor könnyen lehet, hogy a jövőben sem látunk már nagyobb felfutást, azaz tényleg komolyan gondolhatja a kormány, hogy magyarokkal próbálja pótolni a hiányzó munkaerőt – írja a Világgazdaság (VG).

Közel sem olyan intenzitású a vendégmunkások toborzása Magyarországon, mint a korábbi időszakban 

– ezt válaszolta a VG érdeklődésére Nógrádi József, a Trenkwalder stratégiai kapcsolatokért felelős igazgatója, akit azok után kérdeztek, hogy tavaly év végén jelentősen szigorított a vendégmunkás-foglalkoztatás szabályain a kormány.

„Nem szeretném, ha Magyarország vendégmunkásországgá válna, mint ahogy migránsországgá sem. Ezért nem engedjük be a migránsokat, és vendégmunkásokból is csak annyit, amennyire szükségünk van” – idézte fel a portál, mivel indokolta Orbán Viktor miniszterelnök a tavalyi szokásos nemzetközi sajtótájékoztatóján a szigorítást.

Ennek keretében 

januártól megtiltották a vendégmunkások behozatalát olyan országokból, amelyek nem írnak alá külön megállapodást Magyarországgal, 

tehát csak azon harmadik ország állampolgára foglalkoztatható idehaza, amelyik országgal Magyarország vagy az Európai Unió visszafogadási megállapodást köt.

Ezzel párhuzamosan a kvótát, amely meghatározza a harmadik országból érkező vendégmunkásoknak kiadható munkavállalási engedélyek számát, szintén jócskán visszavágták a korábbi 65 ezerről 35 ezerre.

Nyitókép: Pixabay

 

Összesen 20 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
lurker
2025. március 25. 19:20
Jó, akkor a Foodora és Wolt futárok között is rendet kellene tenni. Ránézésre 8 év börtön mindegyik
nesztekjobbrol
2025. március 25. 18:33
mivel beszart a gazdasag, maris nem kell migrancs sose arrol szolt ez, amit a fidkanyokkal etettek, szimpla uzlet ugyanugy mint pruccelben ennyi
Ninini
2025. március 25. 17:54
Megoldaná ezt a munkaerő piac egyébként. Csak azt kellene kikötni, hogy a vendégmunkásnak másfélszer annyit kell fizetnie a munkáltatónak. Rögtön találnának magyarokat.
bondavary
2025. március 25. 17:47
Minden országban, nálunk is vannak akik nem alkalmasak egy kicsit is kvalifikáltabb munkára, vagy nem is akarnak dolgozni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!