Karácsonyi könyvajánló: Egy félénk férfi atlasza
Christoph Ransmayr Thomas Bernhard és Peter Handke mellett a második világháború utáni osztrák irodalom legnagyobb alakja.
Christoph Ransmayr Thomas Bernhard és Peter Handke mellett a második világháború utáni osztrák irodalom legnagyobb alakja.
Krimit írt a volt miniszterelnök, van benne egy Ferenc néven felszentelt homoszexuális, kiugrott, véres kezű pap, és még sok más ínyencség.
Megható, kellőképpen emberi történet; érdekes karakterek; lényegében egy élet története – a Hiányzó történetek szerzője egy kellemesen nosztalgikus hangvételű regénnyel jelentkezett.
Különösen szimbolikus, hogy miután a DK elnöke kiakadt a Szabadság-szobor talpazatára tervezett kőkereszt miatt, első, álnéven írt regényének címe: A kereszt halála.
Mikor és mennyit olvasunk, de legfőképpen mit? Mennyit és miben változtak az olvasási szokások a Covid és a háború kirobbanása óta? Több kiadót is megkérdezve ennek próbáltunk utánajárni.
Könyvet írt a volt kormányfő, meg is lehet venni, ha valaki 416 oldalon keresztül szeretné gondolatait olvasni.
„A kereszt halála” című regényből megtudható, mit gondol világunk több fontos kérdésében valójában Gyurcsány Ferenc.
Amolyan win-win helyzet ez, mindenki jól jár. Gyurcsány a szakmaváltással, a közélet a Gyurcsány-mentességgel.
Ian Livingstone és Steve Jackson nemcsak a lapozgatós harcos fantasy-könyvekkel írta be magát a történelembe, de azzal a Games Workshoppal is, amely az emberiséget a 41. évezredbe repítette.
A 2017-es, több száz regényt tartalmazó Paperbacks from Hell újabb gyöngyszemet sodort a partra, A kikiáltóban pedig az a legdurvább, hogy cselekménye bármikor, bárhol megtörténhet.
Érdekes témák, tudományos eszmefuttatások és egzotikus helyszínek, karakterek jellemzik az írót, aki regényei alapjait a világ minden tájáról hozza.
A XVII. kerület az egyik legismeretlenebb része a fővárosnak. Talán ezért is gyűjtöttek össze róla annyi leget korunk várostörténészei, s én is csak most jöttem rá, mennyire szeretem.
Orosz kémnővel és kínai főezredessel tér vissza a Máglyatűz című geopolitikai thriller, a negyedik, bővített kiadás minden eddiginél több izgalmat ígér – a sikerkönyv szerzőjével beszélgettünk!
Olyat hozott, ami előtte nem volt, így vált a legnépszerűbb kortárs íróvá. A hozzá hasonló „irodalmi mágneseknek” nem lehetünk elég hálásak.
Ezúttal előbb lett angol és amerikai siker a magyar sztori, mielőtt itthon olvashattuk volna. Sőt, már a megfilmesítés jogait is megvették.
Hogy mi történt a Birodalom bukása után, ha valami másra vágynánk, mint az újabb mozifilmek? Nos, elég sok minden, hiszen a Sithek nemcsak új erőre kaptak, de le is igázták az univerzumot.
Korábban előre látta a gazdatüntetéseket, legújabb, Megsemmisülni című regényében pedig az eutanáziát állította pellengérre a megosztó francia író.
Fikcióval teli önéletrajzi regény a nagy stylisttól, aki inkább megbotránkoztat, mintsem maradandó értéket közvetít – ilyen az, mikor még a szerző sem vállalja fel önmagát.