Várj reám, és én nem jövök – a Miskolci Nemzeti Színház Ivanovját már csak a címszereplő Harsányi Attila miatt is érdemes megnézni

Személyes apokalipszis és ma is tökéletesen érvényes, röhejes korrajz. Farkas Anita írása.

Személyes apokalipszis és ma is tökéletesen érvényes, röhejes korrajz. Farkas Anita írása.
A megengedő európai környezettel szemben ma már nem elég a prevencióra és a felvilágosításra támaszkodni.
Vegyük már észre, hogy a liberálisok egész élete arról szól, hogy másoknak is olyan pocsék legyen mint nekik.
Egy oxfordi egyetem kutatása rámutatott: a közösségimédia-használat a tinédzserek körében erős összefüggésben van a szorongás és a depresszió növekedésével, és jelentősen nőtt a brit Nemzeti Egészségügyi Szolgálat (NHS) által kezelt fiatalok száma is.
A legalizálás mellett szóló egészségügyi érvek azonban egyre gyengébb lábakon állnak, arról nem is beszélve, hogy az illegális piacot sem sikerült visszaszorítani – tudtuk meg a téma szakértőjétől.
Téves megállapítás alapján írta alá a törvényt.
A neki fenntartott területhez tartozik egy edzőterem, egy konyha, egy tévészoba és egy fürdőszoba, de ő levelezni akar.
Jó néhány iparágban, köztük az egészségügyben is több területen vehetik hasznát a szakemberek a mesterséges intelligenciának (MI). A folyamatos fejlesztésének és a különböző területeken történő tesztelésének köszönhetően újabban már a depressziót is képes hatékonyan felismerni az MI, akár MRI-felvételek elemzésével. Sőt, a kutatások szerint az okosóránk is képes előre jelezni a betegséget.
Kutatások szerint egyra nagyobb mennyiségű negatív hírt fogyasztunk, legyen szó akár háborúról, járványról, természeti katasztrófáról vagy a klímaválságról. Megnéztük, mindez, hogyan hat ránk.
A kismamák több mint 10%-át érinti. Utánajártunk a szülés utáni depresszió jelenségének!
Minden évben vagy száz rokon gyűlik össze egy balatoni domboldalon – ez a mi családi rítusunk. Egykori üldözött pap rokonunk, úgy tűnik, jól imádkozott.
Összeállításunkban annak jártunk utána, hogyan tudunk reagálni a legtöbbször nehezen felismerhető segélykiáltásokra.
„Van, aki gyógyszerekkel, van, aki alkohollal, kábítószerrel csillapítja a tüneteit, én a munkába menekültem” – árulta el az újságíró.