Hosszú hallgatás után törte meg a csendet Donald Trump: elmondta a véleményét a magyar választásokról

Az Egyesült Államok vezetője szerint Orbán Viktor jó munkát végzett.


Az Egyesült Államok vezetője szerint Orbán Viktor jó munkát végzett.


Az atom a kulcs.


A világ egyik legbefolyásosabb politikusa érkezett a Tas vezér utcába.


A hírt Szalai Zoltán főigazgató jelentette be.


„Magyarország, menjetek el szavazni Orbán Viktorra. Ő igazi barát, harcos és győztes, és teljes támogatásomat élvezi a miniszterelnöki újraválasztásához.”


Az amerikai elnök szerint Orbán Viktor soha nem fogja hagyni, hogy „Magyarország nagyszerű népe” bajba kerüljön. „Végig mellette állok!” – írta Donald Trump.


A cég megvásárolhatja a Gazprom csoportnak a szerb NIS vállalatban fennálló 56,15 százaléknyi részesedését.


Donald Trump amerikai elnök szombatra virradóra megerősítette, hogy az Egyesült Államok megtámadta Iránt.


Az amerikai elnök ismét kiállt a magyar kormányfő mellett.


Brüsszel egyre erőteljesebben támogatja Ukrajna gyorsított EU-s integrációját, miközben szerinte fokozódik a nyomás azokon a tagállamokon, amelyek óvatosabb álláspontot képviselnek – nyilatkozta Orbán Viktor a brüsszeli uniós csúcs felé vezető úton a Patrióta stábjának.


Szerinte is ő lesz a győztes.


Pattanásig feszült a helyzet: Irán már a háborúra készül, miközben Trump titkos ultimátumot adott.


Horrorisztikus beszámolók szivárognak ki Iránból, ahol a rezsim annak ellenére nem kapcsolta vissza az inteternetet, hogy már két hete leverték a tüntetéseket.


Hakan Fidan szerint Irán belső válságát Teheránnak kell kezelnie, ezért Törökország a katonai lépések helyett párbeszédet sürget.


A geopolitika világa elvileg a végletekig komoly terep: háborúk, nagyhatalmi érdekek, energia, pénz és technológia határozzák meg a mozgásteret. Közép-Európában azonban régóta tudjuk, hogy a legvéresebb komolyság gyakran elfedi a lényeget – és éppen az irónia, a humor képes megmutatni, hogyan is működik valójában a világrend átalakulása.


Az Amerikai Egyesült Államoknak a Szovjetunió bukása után nem volt szüksége a saját lábon is valamelyest megálló Nyugat-Európára.


Az amerikaiak egyébként éppen karácsony előtt szankcionáltak öt európait.


Bővül a szankciós lista.


Nagyon más a szankciók fekvése a Trump-kormány alatt.


A javaslat szerint Ukrajna megőrzi szuverenitását a területe 80 százaléka felett.
