Brutális évek jöhetnek Európában – Trump bekeményít
Ezúttal nem az Európai Unió osztogatja a szankciókat, hanem Washington.
Ezúttal nem az Európai Unió osztogatja a szankciókat, hanem Washington.
Európa energiabiztonságát szándékosan számolta fel az amerikai háttérhatalom.
Magyarországnak azonban sikerült igazi alternatívát felmutatni Brüsszel számára.
A Financial Times szerint nem véletlenül teper ennyire Brüsszel.
A kormányfő idézett kijelentését nem sokkal azelőtt tette, hogy az EU dönteni készül az Oroszország elleni intézkedések meghosszabbításáról – mutat rá a lap.
A miniszterelnök szerint újabb válság jöhet Európában.
A magyar mezőgazdaságra is hatással lehet a bizottság következő lépése.
Scott Bessent a szenátusi meghallgatásán azt is mondta, a Biden-kormányzat Oroszország elleni szankciói „nem voltak elegendők”.
Akár január végére megoldódna a kérdés – ez a migrációra is hatással lesz.
„Az orosz propaganda állításai ellenére a szankciók működnek” – írta Andrij Szibiga ukrán külügyminiszter az X-en.
Miközben a Nyugat még mindig az Oroszország elleni energiaszankciók működőképességéről beszél, Moszkva újabb és újabb kereskedelmi útvonalakat talál a kiesés pótlására. A napokban Indiával kötött akkora üzletet, ami tíz éven át biztosít neki évi 13 milliárd dollárt.
A magyar lakosság védve van a hasonló kockázatokkal szemben, mert az ellátásbiztonság garantált – húzta alá Cseh Tamás Zoltán, az Alapjogokért Központ energiapolitikai tanácsadója.
A leendő elnök nemzetbiztonsági tanácsadójának jelölt Mike Walz szerint a szervezet teljesen elveszítette a szavahihetőségét.
A valóság megint szembement az ideológiával.
Gyakorlati hasznuk eddig se volt, a szigorúbb intézkedések pedig humanitárius katasztrófát okoznának, állította a Le Monde.
A gyalázatosan szereplő DVSC vezetősége megnyomta a pánik gombot: döntött Máté Csaba sorsáról, repült a szakmai igazgató, büntették a játékosokat. Szubjektív Mandiner-elemzés!
A brüsszeli lap szerint Oroszország a szankciók ellenére vígan ontotta a világra az orosz olajat, ráadásul még a környezetet sem kímélte közben.
Szép summák ütötték a markukat az Oroszországgal való üzletelésből, de a Kreml sem járt rosszul.
A szankcióknak köszönhetően a nyugati autógyártók óriási piacot adtak ajándékba Kínának: egész Oroszországot. Az ázsiai ország dominanciája nagyobb nem is lehetne, most azonban szintet lép: a vállalatok már nemcsak exportálnak, de be is rendezkednek az elhagyott nyugati gyárakban.
A brit kormány szerint az orosz hadsereg vegyi fegyvernek minősülő harceszközöket vetett be az ukrajnai hadszíntéren.