Szigetelőszalaggal a falra ragasztottak egy banánt: hatmillió dollárért azonnal lecsapott rá egy „műgyűjtő”
Újra kitett magáért a világhírű olasz művész.
Újra kitett magáért a világhírű olasz művész.
A színész nagyon büszke Nagy Ervin barátságára.
Az értelmes és hasznos innováció alapja a természet tanulmányozása.
Ha követjük Keserü Ilona festőművésznek egy korábbi katalógusában megfogalmazott gondolatmenetét, beláthatjuk, hogy benne járunk már a modern festészet harmadik fél évszázados korszakában.
Képes a természetjog javítani az emberek életén? Mi a művészet szerepe, és hogyan segít rajtam, ha másokon segítek? Erről is szó volt az MCC konferenciáján.
Lényegében azt az üres talapzatot védik most a keresztet ellenzők, amely egy templomromboló diktatúra monomániás monumentalizmusának valóban „méltó” emléke. Maljusin Mihály írása.
Nem is kérdéses, a franciák az olimpia megnyitóünnepségén túllőttek a célon Az utolsó vacsora profanizálásával.
Franciaország sokarcú. Vannak arcai, amelyek nekünk valók. Névai Gábor írása.
H. P. Lovecraft munkássága felbecsülhetetlen fontosságú az utókor számára, mely nemcsak kifogyhatatlan táptalajra lelt a szerző műveiben, de kiadványok terén is épít életművére.
A könnyűzene mindig a baloldali társadalomkritika területe volt.
A Bok sportcsarnokban rendezett Van Gogh-kiállításon jártunk, amely 4K- és VR-technológiát állít a művészet mellé, nem pedig azzal szemben.
Bejelentették, milyen kortárs alkotások kerülnek rövidesen a negyedik talpazatra.
Csodálatos kiállításokkal és az egész családot szórakoztató ingyenes programokkal vonul fel a kortárs művészeti valóság szemet, fület és szívet gyönyörködtető kavalkádja a Pesti Vigadóban.
Kiderült: egy kiállítás megtekintése korántsem passzív tevékenység. Sőt, a művészet hosszú távon pozitív hatással lehet az agyra!
A művész megtalálta a módot arra, hogy ne azt fesse, amit gondol; hanem azt, amit érez. Munkái az ittekből, a mostokból, a „semmiből valami” titkából táplálkoznak.
A fekete Ádámból persze az is következik, hogy Isten is fekete, ugyanis tudvalevő, hogy a Teremtő az embert a saját képére formálta.