Ez a Brüsszel leckézteti Budapestet? Komolyan?
Nem Didier Reynders az első uniós bürokrata, aki azután keveredett korrupciós botrányba, hogy bőszen kritizálta Magyarországot. A híres lebukások azonban csak a jéghegy csúcsát jelentik.
Nem Didier Reynders az első uniós bürokrata, aki azután keveredett korrupciós botrányba, hogy bőszen kritizálta Magyarországot. A híres lebukások azonban csak a jéghegy csúcsát jelentik.
Heti háromszor kell a bíróságon megjelennie a háborúban álló Izrael vezetőjének.
A sors fintora, hogy Didier Reynders szombaton még Uniós biztos volt – kedden pedig már házkutatást tartottak nála.
Fiktív szerződések, százmilliós kenőpénzek Óbudán.
Didier Reynders-szel még 2021-ben készített interjút a Mandiner. Amikor a korrupcióról kérdeztük, a biztos felállt az asztaltól, és elviharzott.
Oroszlánrésze volt abban, hogy a nyomásgyakorlás eszközeként visszatartsák a nekünk járó uniós forrásokat.
Azt például, hogy egyelőre „adminisztrációs hiba” következtében nem esnek ki emberek az ablakon.
Tíz évre visszamenőleg érvényes a kegyelem, vagyis pont ott kezdődik, mikor Hunter Biden váratlanul bekerült egy ukrán gázcég igazgatói tanácsába...
Az alpolgármester azt mondja, minden rendben és „kár lenne új választást kierőszakolni, de nyilván a pártok érdeke, hogy mesterségesen gerjesszék a feszültséget”.
Bár lenne hatékony megoldás, az ukrán igazságszolgáltatás malmai igencsak lassan őrölnek. Nem véletlenül. Az ukrán korrupcióellenes akcióközpont vezetője szerint Zelenszkij bizalmi köréig érnek a szálak, így érthető, hogy a korrupció elleni küzdelemben is vesztésre áll az ország.
De mit várhatunk egy gyenge, legjobb esetben is maximum közepes képességű embertől, aki így is jelentős karriert futott be.
Amíg ez nem történik meg, mi minden nap el fogjuk mondani a magyar embereknek, hogy Önnek a lopás fontosabb Magyarországnál.
Kiss László politikai üldözöttnek nevezte a volt momentumos elnököt.
Gyanúsan sok lett a „rokkant” az ukrán ügyészek között.
A botrány nemcsak a közvéleményt rendítette meg, hanem komoly politikai visszhangot is keltett.
Umerov beszél egy, a hírszerzés vezetője alá tartozó beszerzési cégről is, amelyet pénzmosási botrányokkal hoztak összefüggésbe.
A Magyar Nemzet összeállítása szerint a szálak milliárdokat felhalmozó, baloldali kerületekkel kapcsolatban álló bűnszervezetekhez, illetve befolyásos ellenzéki politikusokhoz vezetnek.
Mozgássérült igazolással akarták megúszni, hogy a frontra kerüljenek.
A gyanú szerint százmilliós korrupciós ügy szereplője Czeglédy Gergő.
Így sem volt túl szilárd a kormányfő lába alatt a talaj, pláne ezek után.