Várhelyi Olivér átment a tű fokán: megszavazta az Európai Parlament az új Európai Bizottságot
December 1-jével lépnek hivatalba.
December 1-jével lépnek hivatalba.
Kaja Kallas mintha másik mozit nézne: szerinte működnek a szankciók, nincsenek háborúpárti ukránok és nyitottak a belső határok.
Arnaud Bertrand francia üzletember teljesen kifakadt Kaja Kallasra az Európai Unió következő külügyi vezetőjére, amiért az azt nyilatkozta: nem érdemes Putyinnal beszélni.
Kaja Kallas leghangosabb támogatója volt Ukrajnának a háború kitörése óta, uniós diplomataként ugyanezt a politikai irányt ígéri.
A szakértő arról beszélt, az, hogy észt külügyi főképviselő lesz az EU-nak, exponenciálisan megnöveli a konfliktus lehetőségét Oroszországgal.
„Vezetési képességek totális hiánya, korrupció, fantáziátlanság” – a publicista nem fukarkodott a jelzőkkel.
Az észt miniszterelnök EU-s főképviselősége ellen lobbiznak Rómából, tengernyi a kifogás.
„Fegyverekre van szükség, nem béketárgyalásra” – Kaja Kallas kijelentette, Ukrajnának lőszerre és kiképzésre van szüksége.
A National Endowement for Democracy és az Open Society Foundations által finanszírozott rendezvényen beszélt a nyugati hatalmak nagyobb szerepvállalásának szükségességéről az észt miniszterelnök.
Kaja Kallas amiatt aggódik, hogy nem egységes a katonai szövetség.
Kaja Kallas szerint Észtországnak esze ágában sincs katonákat küldeni Ukrajnába, de jobb, ha erről Vlagyimir Putyin nem tud biztosat.
Mindenfajta pletykát eloszlatott arról, hogy egy kiadós adag orosszal kezdi a napot.
A titkosszolgálat úgy gondolja, az orosz biztonsági szolgálat rongálta meg a belügyminiszter és egy újságíró autóját.
Kaja Kallas szerint Oroszország tesztelni fogja a NATO-t, ha nem tartja elég erősnek.
Amikor az unió bejelentette, hogy egy éven belül egymillió tüzérségi lövedéket küld Ukrajnának, több fegyveripari szereplő csak a fejét csóválta. Nekik lett igazuk. Közben Észak-Korea leszállította az óriási mennyiséget, csak éppen nem Kijevnek, hanem Oroszországnak.
Megoldandó problémának nevezete Magyarországot az EU-csúcson az észt miniszterelnök.
A politikusnő férjének a háború kitörése után is tulajdonrésze volt egy olyan cégnél, amely 30 millió euró értékben szállított nyersanyagokat egy orosz gyárnak – mutatott rá a külügyminiszter.
Kaja Kallas szerint minden logikával szembe ment, hogy a magyar kormányfő kezet fogott az orosz elnökkel.
Mint kiderült, Kaja Kallas férjének a háború kirobbanása után is voltak eltitkolt üzleti kapcsolatai Oroszországban.
Az Európai Unió legoroszellenesebb miniszterelnökéről kiderült, hogy férje lelkesen üzletel az oroszokkal. Kaja Kallas ráadásul 350 ezer eurót tolt a vállalkozásba. Bukik vagy sem a harcias észt?