Orbán Viktor elárulta: ezen a két tényezőn múlik, milyen évünk lesz jövőre

2025. december 05. 18:27

A kormányfő szerint Európa balra tolódása versenyképességi válsághoz vezetett, míg Magyarország saját mintázatai révén tartja fenn gazdaságát.

2025. december 05. 18:27
null

Két tényezőn múlik, hogy „önöknek milyen évük lesz jövőre”, a háború és a béke kérdésén, illetve azon, milyen gazdaságpolitika lesz Magyarországon – mondta Orbán Viktor a Magyar Vállakozók Napján pénteken Budapesten.

A miniszterelnök a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) hagyományos év végi üzleti eseményén úgy fogalmazott, hogy „az önök sikere és lehetőségei nagymértékben múlnak azon, hogy jobboldali vagy baloldali gazdaságpolitika lesz”.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Fogynak a napok: hamarosan 30 ezer migránst kellene befogadnia Magyarországnak – csak egy módon kerülhető el

Fogynak a napok: hamarosan 30 ezer migránst kellene befogadnia Magyarországnak – csak egy módon kerülhető el
Tovább a cikkhezchevron

A tapasztalat azt tanítja, a baloldali gazdaságpolitika lényege, hogy a politikusok mindig jobban tudják, hol a pénz helye, ezért amennyit csak tudnak elvesznek azoktól, akiknek van, és „az ő nagyobb tudásuk, vagy nagyobbnak tételezett tudásuk alapján, amit rejtélyes módon igazságosságnak neveznek, megpróbálják az önöktől elvett pénzt szétosztani” – fogalmazott a miniszterelnök.

Felhívta a figyelmet arra: 

a jobboldali gazdaságpolitika gondolatának a középpontjában az áll, hogy munka és teljesítmény nélkül nem lehet boldogulni, a családok és a vállalkozások – amelyek megkeresték a pénzt – tudják a legjobban, hol van annak a helye, 

„ezért azt hagyjuk náluk, csak annyit vegyünk el tőlük”, amennyi ahhoz szükséges, hogy a közös szükségleteket a költségvetésből finanszírozzák.

Orbán Viktor kiemelte, hogy egész Európa a baloldali gazdaságpolitikák irányába tolódott és tolódik folyamatosan, ezért már szinte közhelynek számít az a felismerés, amit mindenkitől hallhatunk, hogy Európa elveszíti a versenyképességét.

Ezt is ajánljuk a témában

A miniszterelnök hangsúlyozta: amit Brüsszelben látunk, az maga a baloldali gazdaságpolitika, amivel lassan két évtized óta folyamatosan próbálkoznak, az eredménye pedig a bürokrácia, a túlszabályozás, az adóemelés, illetve a „korrupció is belefér”.

„Nincs messze az a pillanat, amikor Brüsszel konvergálni fog a magyar versenyképességi politikához is, és át fogják venni azokat a versenyképességet segítő intézkedéseinket, programjainkat, mintázatainkat, amelyek egyébként életben tartják ma a magyar gazdaságot” – fogalmazott a kormányfő.

(MTI/Mandiner)

Nyitókép: Facebook / Orbán Viktor

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gabor87
2025. december 06. 06:29
„Nincs messze az a pillanat, amikor Brüsszel konvergálni fog a magyar versenyképességi politikához is, és át fogják venni azokat a versenyképességet segítő intézkedéseinket, programjainkat, mintázatainkat, amelyek egyébként életben tartják ma a magyar gazdaságot” – fogalmazott a kormányfő." Ez elég hihetetlenül hangzik ma de kívánom, hogy legyen igaza.
Válasz erre
1
0
jump-ing
2025. december 05. 21:39 Szerkesztve
A 2 télnyező.: 1.- megválasztjuk-e őt ,megint. 2.- hagyjuk-e a regnáló cigányokat közpénzünket tovább lopni.
Válasz erre
1
0
nuevoreynuevaley
2025. december 05. 20:04
Osszedolt a cziganyputri
Válasz erre
2
2
kalmanok
2025. december 05. 19:27
Kezdhetnétek azzal, hogy megtanultok igazat mondani.
Válasz erre
2
4
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!