Egész Európa irigykedve nézheti a magyar otthonteremtési programokat

Egyedülálló Európában az Otthon Start hitel, nincs ennél kedvezőm konstrukció – derül ki a Mandiner körképéből.

Egyedülálló Európában az Otthon Start hitel, nincs ennél kedvezőm konstrukció – derül ki a Mandiner körképéből.
Az Európai Unió pedig túl gyenge ahhoz, hogy jó megállapodást kössön az amerikai elnökkel.
Krekó Péter szerint az ukrán nacionalizmus Nyugat-Ukrajnában nagyon erős, ott nem tudtak volna az oroszok átjutni.
A veszély nagy. Varga Judit szerint „Magyar Péter mestere annak, hogyan futtasson párhuzamos forgatókönyveket a közönsége számára”. Horváth K. József írása.
Mindezt joviálisan, mosolygósan előadva, mintha jót akarna. Mintha egy cuki ember lenne. Pedig nem az. Nagyon nem az. Horváth K. József írása.
A miniszterelnök szerint az ellenzék ugyanaz, aki volt, ugyan a ruha mindig cserélődik.
Az elmúlt időszakban egyre világosabban kirajzolódik a liberális demokráciák új működési modellje.
A történészprofesszorral a hazai politika mellett a háború dúlta világ fejleményeit is értékeltük.
Éledezik a német gazdaság, pedig még csak ezután jön a példátlan, 500 milliárd eurós beruházási keret.
2023-ban a magyar háztartások megtakarítási rátája elérte a 20 százalékot, ami az EU-tagállamok közül a legmagasabb érték. Ezzel szemben az uniós átlag 13,3 százalék volt. Szalai Piroska elemzése.
A magyar diplomácia vezetője aláhúzta: Magyarország akkor lehet sikeres, ha nyugat és kelet fele egyszerre nyit.
„Ukrajna elszívna minden egyes eurót, forintot és zlotyt, amit eddig az európai családok, az európai gazdák és az európai ipar megerősítésére költöttünk” – hangsúlyozta Orbán Viktor.
A miniszterelnökséget vezető miniszer szerint a jobboldali pártoknak vissza kell térniük eredeti értékeikhez.
Marta Kos lerántotta a leplet Magyar Péter színjátékáról is.
Bajban van az Európai Unió: romokban a versenyképesség, évtizedes lemaradásban az önvédelmi képesség, ráadásul vissza kell fizetni a gigantikus, 750 milliárd eurós „covidhitelt”. Ukrajna felzárkóztatási támogatása a tetemes költségek ellenére elsőbbséget élvez.
Szlovákia főszereplővé léphet elő Brüsszelben.
A fél évszázada bizonyítottan sikeres uniós agrártámogatási rendszert szüntetnék meg Ursula von der Leyenék.
Ismét bebizonyosodhat, hogy az Európai Uniót nem a jogállamiság védelme, hanem saját politikai befolyásának fenntartása érdekli. Magyar Péter brüsszeli főnöke közben feltűnően csendes.
Hajthatatlanok az uniós vezetők, újabb gazdasági válság és mélyülő szegénység felé száguld Európa.
Csak a feketepiacnak kedveztek ezzel.