Posztumusz díjat kapott a közelmúltban elhunyt népszerű riporter
Hadas Kriszta a gyermekek jogaiért végzett elhivatott munkájáért kapta a poszthumusz elismerést.
Hadas Kriszta a gyermekek jogaiért végzett elhivatott munkájáért kapta a poszthumusz elismerést.
A KIX beszippant. A KIX fojtogat és otthagy a tehetetlenség fájdalmával. A pesti mélyszegénység gyerekeinek megrendítő „így jöttem” filmje ez, az ártatlanság elvesztéséé és az ítélkezéssel való szembenézésé. A kollektív felelősségé.
A szlovákiai magyarok legnagyobb közössége a DAC-szurkolóké, az egyesület a felvidéki magyarság megmaradásának és identitásának szimbóluma.
Egy hajléktalan által befogadott transznemű fiatalról és kettejük kapcsolatáról tett közzé dokumentumfilmet a 444.
A legbelsőbb Ázsia – Magyarok nyomában Mongolországban szívet melengető és olykor kifejezetten vicces alkotás, amely egyszerre villantja fel az emberi lélek mélyét, a keleti blokk keserédes közelmúltját, és még az is kiderül belőle, hol készül a legjobb magyar sonka Mongóliában.
Pontosan egy éve törtek rá a Hamász terrorcsoport fegyveresei a Supernova Sukkot Gathering elnevezésű fesztivál résztvevőire.
Harmincezer köbméter kő, negyvenmillió tégla, több mint tizenhét ezer négyzetméteres alapterület és számtalan iparművészeti remekmű – Az ország háza című nagyszabású dokumentumfilm nem csak a tényekről, a Parlament titkos történeteiről is mesél.
Víg125. Fikciós dokumentumfilm a Vígszínház 125 éves történetéről.
Bhutánban időnként közvélemény-kutatók tucatjai kerekednek fel, hogy házról házra járva kikérdezzék a lakosokat, hogyan érzik magukat a bőrükben. Zurbó Dorottya és Arun Bhattarai dokumentumfilmje egyikőjük, Amber Gurung mindennapjait mutatja be: A boldogság ügynöke igaz mese arról, miért nem érdemes az egyetlen életünket rosszkedvre pazarolni.
Emma és Eddie úgy döntenek, Magyarországon adnak új lendületet az életüknek és a karrierjüknek. A fiatal amerikai OnlyFans-sztár házaspár budapesti hétköznapjait hét éven át filmezte Hörcher Gábor: az Emma és Eddie – A képen kívül egyszerre vezeti be a nézőt az új hullámos szexipar és a párkapcsolati erőszak világába.
Mi az igazság: túlnépesedik a bolygónk vagy épp ennek az ellenkezőjétől kell tartanunk: az igazi társadalmi katasztrófát az okozhatja, hogy húsz éven belül összeomlik a népesség? Stephen J. Shaw, a „Születési szakadék – Gyermektelen világ” című dokumentumfilmében erre ad választ, és alaposan megkongatja a vészharangot.
Az eltűnt magyar alkotások tragédiáját tűzesetek, újrahasznosítás és politikai cenzúra is súlyosbította.
A francia–német ARTE tévécsatorna egy dokumentumfilmet készített a diáklány életéről.
Einspach Gábor sikeres galériatulajdonos és kortárs műgyűjtő. Amikor megtudja, hogy hasnyálmirigyrákban szenved, megpróbálja újraértelmezni az egész életét. Ő a főszereplője Dér Asia különleges, a kezeléseket a gyógyulásig végigkövető dokumentumfilmjének: a Nem halok meg mától látható a mozikban.
Az érzékeny dokumentumfilm főszereplői a Baross Imre Artistaképző növendékei, akik a Kijevi Cirkuszművészeti Akadémián töltöttek egy szemesztert, nem sokkal háború kitörése előtt.
Az intézményben a Hamász rémtetteiről tartottak vetítést.
A korábbi osztrák kancellár szövetségesei és ellenfelei is megszólaltak.
A dokumentumfilm az októberi, Izrael elleni támadást dolgozta fel.