„2024-ben véget érhet a háború” – Somkuti Bálint a Mandinernek

A háború hamarabb véget érhet, mint gondoltuk, Ukrajna felelőssége az Északi-Áramlat felrobbantásában pedig egyre inkább napirenden van.

A háború hamarabb véget érhet, mint gondoltuk, Ukrajna felelőssége az Északi-Áramlat felrobbantásában pedig egyre inkább napirenden van.
A nyugati luxusfegyverrel el vannak látva, közben valószínűleg olyan banális eszközökből fogytak ki, mint a teherautó – no meg az ember – fejtette ki a biztonságpolitikai szakértő.
„Gyomorforgató, ahogy a Nyugat megpróbálja Ukrajnára hárítani a felelősséget az Északi Áramlat felrobbantása kapcsán” – értékelt lapunknak Somkuti Bálint, biztonságpolitikai szakértő.
Izraeli háború: küszöbön a szárazföldi támadás. Az MCC Geopolitikai Műhelyének kutatójával elemeztünk.
„Az ilyen elkövetők gyakorlatilag a környezetük számára is észrevehetetlen módon radikalizálódnak, és lényegében az elkövetés időpontjáig minimális jelét mutatják annak, hogy támadásra készülnek” – értékelt lapunknak a biztonságpolitikai szakértő.
Sokáig tabu volt a német-svéd szuperfegyver, fel sem merült, hogy ilyen rakétákat kaphatnak az ukránok. Kérdés, milyen típust kapnak az ukránok a Taurusból? És miért pont most?
A terroristák mindent profin kiterveltek: felderítés, dróntámadás, aztán a gyalogság; mint egy profi hadsereg – mondja a szakértő, aki azt is kifejti, hol hibáztak óriásit az izraeliek.
Ameddig az izraeli konfliktus tart, mindenképpen árnyékba fogja szorítani a lassan megmerevedő frontvonalak és az állóháború felé sodródó orosz-ukrán háborút – véli a szakértő.
Sokakban felmerült a kérdés, pontosan milyen fegyverekkel is támadt a Hamász, ki vagy kik küldhették azokat a terroristáknak.
„Az igazi kérdés az, hogy milyen következményekkel és mekkora pusztítással fog járni ez a beavatkozás a Gázai övezetben” – fogalmazott Somkuti Bálint.
Somkuti Bálint szerint soha senki nem fogja kimondani, hogy Orbán Viktornak végig igaza volt, ráadásul nyilvánosan ezt továbbra is csak ő vállalja fel.
Ukrajna kifejlesztett egy olyan látszatot magukkal kapcsolatban, hogy mintha nagyhatalom lennének. A lengyelekkel szembeni határozottságuk is ennek tudható be.
Varsó elvárt volna némi hálát Kijevtől a leszállított harckocsikért cserébe, amikkel egyáltalán működött a nyári ellentámadás; nagy bajuk lehet az ukránoknak a „gabonaháborúból” a szakértő szerint.
A szakértő szerint Moszkva és Phenjan közeledésének beláthatatlan következményei lehetnek.
Vagy – ne adj'Isten – valamelyik közeli balti államból érkeztek?
Ahhoz, hogy Ukrajna a kitűzött céljait elérje, Oroszországnak össze kellene omolnia. Ezt katonai úton nem lehet elérni. Az oroszok viszont szinte biztosan el fogják tudni érni a saját céljaikat.
Nagyot nyerhet Moszkva, a nigeri urán nélkül pedig akkorát koppanhat az atomenergia-függő Franciaország, mint Németország az orosz olaj nélkül a szakértő szerint.
Nincs is hozzá zsoldoshadseregem. De miért vártak eddig?
Nem nagyon olvasni arról, hogy a nagy négyes kivonult volna Oroszországból, vagy akár nagymértékben csökkentette volna tevékenységét.
Megkérdeztem, hogy egy sebesült, állapotos nő hogy fogja egy kilőtt harckocsiból fél kézzel kihúzni eszméletlen bajtársát. Somkuti Bálint írása.
Kövesse a Facebookon!