„Akadémiánk nem hibátlan, érheti kritika, de egyedülálló nemzeti érték, amit meg kell őriznünk a jövőnek” – elkezdődött az MTA 199. ünnepi közgyűlése

Freund Tamás, az MTA elnöke beszédében reagált a szervezetet ért kritikákra is.

Freund Tamás, az MTA elnöke beszédében reagált a szervezetet ért kritikákra is.
Itt az idő, hogy ezeknek az intézeteknek és az egyetemeknek a mesterséges szétválasztása szűnjön meg végre, mert ez nem más, mint a kommunizmus velünk élő öröksége.
Az MTA doktora szerint „nem kell a rablóból hőst csinálni”.
Undorpropagandaügyi reakcióféleség Rózsa Lajos professzor írására. Király-Kiss Miklós írása.
Az állásfoglalásukban hangsúlyozták, hogy a kutatóhálózat szabad, politikai és gazdasági befolyástól mentes működése elengedhetetlen a magyar tudományos teljesítmény és innovációs eredmények fenntartásához.
Tarr Zoltán, a párt alelnöke levelet küldött az akadémiai közgyűlés minden tagjának, hogy elutasítsák az MTA elnökének ingatlanokra vonatkozó javaslatát.
Nevetséges érvekkel támadják a magyar kutatási hálózat átalakítását, amely Nyugat-Európa és Ázsia legjobb modelljeiből merít. Kohán Mátyás írása.
Tovább folytatja harcát a kommunista utcanevek ellen a CitizenGo.
„Nem késő az Akadémia részéről egy, a marxizmust élesen elítélő nyilatkozatot tenni” – fogalmazott lapunknak az értékvédő szervezet, a CitizenGO kampányfelelőse.
Az új alaptantervből fontos fejezetek maradnak ki.
Azt tervezték, hogy fegyverrel fogják megdönteni Orbán Viktor hatalmát!
Ennek az ismeretanyagnak a kiiktatása az általános műveltség köréből nemzeti művészeti örökségünk lebecsülését is jelenti – írták a közleményben.
Gulyás Balázst, a HUN-REN elnökét terveiről, az oktatás helyzetéről és a Nobel-díjasokról is kérdeztük. Interjúnk.
A végső szót a kisebbségi ügyben az Országgyűlés mondja ki.
„Az önmagát túlélt, szívós szoci világ álneve Horn Gyula volt” – vélekedett egy korábbi interjúban Orbán, aki Boross Péter, Medgyessy Péter, Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon korábbi miniszterelnökök mellett foglalt helyet a temetésen.
Két közlemény is érkezett válaszul a Lendület-program kétszázmilliós pályázatának odaítéléséről szóló cikkünkre, és mindkettő mellébeszél. Mutatjuk, miért.
Az MTA csak a pályázatban megadott adatok és a pályázati szempontrendszer alapján értékel, ahol kizárólagos mérce a tudományos kiválóság és a kutatás várható hatása.
A magyar társadalom- és bölcsésztudomány is próbál idomulni a nemzetközi tudományos mércékhez, de ezzel kénytelen elfogadni a nyugati progresszív tematikát és ideológiát, és feladni saját hagyományait.
A magyar társadalom- és bölcsészettudomány is próbál idomulni a nemzetközi tudományos mércékhez, ám ezzel kénytelen elfogadni a nyugati progresszív tematikát és ideológiát.
A nyilvános pályázaton elnyert támogatásokra büszkék vagyunk.