Demkó Attila: Ideje halálosan komolyan venni Kínát – a Nyugatnak semmi oka nincs a magabiztosságra
A görbe tükör veszélyes, torzít, és mostanában láthatóan Kína gyengeségeit nagyítja fel.
A görbe tükör veszélyes, torzít, és mostanában láthatóan Kína gyengeségeit nagyítja fel.
Milyen feltételekkel jöhet létre egy tűzszüneti megállapodás Oroszország és Ukrajna között? Miért nem csap vissza Izraelnek Irán? Michael Doran amerikai elemzőt kérdeztük!
A miniszter rámutatott: Magyarország a jó példa arra, hogy a civilizált kelet-nyugat együttműködés milyen komoly gazdasági hasznokat tud hozni.
Tavaly meghaladta az 1600-at; idén pedig az első hat hónapban 1813 kínai autó talált gazdára.
Nem mehetek kedd este operába, mert ott a kínai–magyar diplomáciai kapcsolatok felvételét köszöntik.
Újra a Kínával való távolságtartást preferáló párt, a DPP embere került Tajvan élére, a viszony nem lesz oldottabb. A kérdés az, hogy feszültebb lesz-e?
Nem okoz zavart a kormány Kína-barátsága az amerikai Trump-vonallal való szövetségben? Milyen irányba fejlődhet tovább az EU az EP-választásokat követően? Külügyi államtitkárt és egy Kína-szakértőt kérdeztünk podcast-műsorunkban.
Mitch McConnell szerint a magyar kormány éppen azokkal a hatalmakkal barátkozik, amelyek biztonsági fenyegetést jelentenek a nyugati szövetségi rendszerre, amelynek Magyarország is a része.
Azt is nyilvánosságra hozták, hogy hol fog megszállni Hszi Csin-ping.
A Pekingben tárgyaló amerikai külügyminiszter figyelmeztette Kínát, hogy ne támogassa háborújában Oroszországot.
Párizs és Belgrád után érkezhet Budapestre.
Az amerikai kormányzati trollok kommentek hadával próbálták a kínai vezetés ellen hangolni a közhangulatot a kínai közösségi médiában.
„A nemzetközi diplomáciából egyre inkább kiveszőben van a tisztelet, de Magyarország és Kína között mindig megmaradt” – fejtette ki a kormányfő.
Elnök- és parlamenti választásokat rendeznek szombaton Tajvanon: a voksolás tétje az, hogy a sziget milyen távolságot kíván a következő években tartani a Kínai Népköztársaságtól.
Január 13-án új elnököt és új parlamentet választanak Tajvanon. Sorsdöntő választást emlegetnek: a szigetország politikai jövője és a Kínával való kapcsolata dőlhet el most. Két Kína-szakértőt kérdeztünk podcast-műsorunkban.
„Ha a Tajvan-szorosban vagy a Szenkaku-szigeteknél bármilyen konfliktus bekövetkezne, a japán hadseregnek erre az eshetőségre fel kell készülnie” – mondja lapunknak Takei Tomohisza. A Japán Haditengerészet volt vezérkari főnökét, a Japán Külügyi Intézet (JIIA) munkatársát kérdeztük a Távol-Kelet hatalmi átrendeződéséről és a japán haderő-reformról. Interjúnk.
A távol-keleti vezető hat év után lépett amerikai földre.
Már a pekingi döntéshozók előtt a „kínai néplélekre káros dolgok tiltásáról” szóló jogszabálytervezet.
A világ legfejlettebb államait tömörítő országcsoport újdelhi csúcstalálkozójáról távol marad Putyin és Hszi elnök – ez jelképesen is mutatja, India az új világrend-átrajzolási kötélhúzásban inkább a nyugati erők táborához közelít.