Ennek már a fele sem tréfa: egyre inkább elfajul az ukrán lejáratókampány hazánk ellen Szijjártó szerint

Miután nem voltunk hajlandó fegyvereket és pénzt küldeni Kijevnek, Ukrajna propagandaháborút indított Magyarország ellen.

Nem mehetek kedd este operába, mert ott a kínai–magyar diplomáciai kapcsolatok felvételét köszöntik.
Nyitókép: MTI Fotó, Beliczay László
„Tudják, miért nem mehetek kedd este operába? Mert a dalszínház törölte műsorából a Traviatát, helyette a kínai–magyar diplomáciai kapcsolatok felvételének 75. évfordulóját köszöntik tisztelgő koncerttel az intézményben. Ezért mindazokat a nézőket önkényesen félretették, akik jegyet váltottak Verdi remekének előadására. Ellenben megcsodálható a Kuangcsoui Ifjúsági Szimfonikus Zenekar.
A legszebb a jubileum. Magyarország 1949. október 4-én az elsők között ismerte el a Kínai Népköztársaságot. Kállai Gyula külügyminiszter a következő táviratot intézte kínai kollégájához, Csu En-lajhoz: „A magyar nép nagy rokonszenvvel kíséri a kínai nép hősi szabadságharcát, amelyet Mao Ce-tung vezetésével oly fényes sikerrel vív Kína dolgozó népmillióinak külső és belső elnyomói ellen. Ezek a sikerek tették lehetővé a Kínai Népköztársaság megteremtését és központi népi kormánya megalakulását. A magyar nép kormánya a Kínai Népköztársaság létrejöttében a nemzetközi béke ügyének világtörténelmi jelentőségű sikerét látja. Háromnegyed évszázad még történelmileg is tekintélyes idő, van hát miért átszellemülni, már csak azért is, mert 1949-et és 2024-et összeköti a töretlen magyar békeharc. „Munkával, éberséggel, harci készenléttel megvédjük a békét” – mondta 75 esztendeje (hol másutt?) a Szabadság téren Révai József népművelési miniszter. „Magyarország és Kína szerint is meg kell többszörözni a béke-erőfeszítéseket” – jelentette ki a napokban Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Ennek nyomán a Traviata elmarad. Az operaház felajánlotta, hogy egy másik alkalomra fél áron kaphatnék jegyet az olasz klasszikusra. Ám most már óvatos vagyok, mert közbejöhet még a Magyar–Szovjet Baráti Társaság létrehozásának látványos megülése, netán a Szergej Lavrov-dalest, szintén az örök és megbonthatatlan barátság jegyében.”