Ennyit arról, hogy az USA kivonul Európából: „halálosabbá” tennék a NATO-t

A NATO hatékonyságának növelése érdekében a Pentagon északra és a balti államokra fordítja figyelmét – számolt be a Wall Street Journal.

A NATO hatékonyságának növelése érdekében a Pentagon északra és a balti államokra fordítja figyelmét – számolt be a Wall Street Journal.
A hadgyakorlat célja, hogy a francia és a brit katonák együttes erővel utcai harcokban, házról házra legyenek képesek elfoglalni az egykori szovjet településekről mintázott díszletváros lakónegyedeit.
A negyedik katonát továbbra is keresik.
Az általuk használt páncélozott járművet viszont már megtalálták.
„Ez a lépés nyomatékos figyelmeztetésül szolgál a külső beavatkozó erők számára” – mondta a kínai védelmi minisztérium szóvivője.
A hadgyakorlaton a tervek szerint tengeri célpontok megsemmisítését, kárelhárítást, valamint kutatási és mentési akciók közös végrehajtását gyakorolják majd.
Peking állítólag senkit sem tájékoztatott a hadigyakorlatról.
Irán megduplázta hadgyakorlatait, hogy erőt demonstráljon a növekvő nemzetközi nyomással és regionális fenyegetésekkel szemben.
Mik lehetnek Moszkva céljai a művelettel? Esetleg Oroszország atomfegyver bevetésére készül?
A fegyverkereskedelem is felpöröghet a két ország között.
Előzetes figyelmeztetés nélkül tartottak hadgyakorlatot.
Az orosz fél határozott tiltakozását fejezte ki a tervek ellen.
Nem zajlott zökkenőmentesen a NATO-gyakorlat.
Az is kiderült, hogy a nukleáris robbanófejekkel ellátott légi csapásmérő eszközök mozgatását gyakorolják.
A Jarsz rakéták elrejtését próbálják ügyesen megoldani.
A kínai védelmi minisztérium azt közölte: a kínai és orosz haditengerészeti egységek a közelmúltban elindították a 4. közös tengeri járőrözést.
Amerikai F–35-ös és F–22-es vadászgépek is szerepelnek a kínai légi csapások találati listáin, sőt, korábban célba vették már Tajpej belvárosát is. Tartanunk kellene egy nagyobb támadástól?