Mondd meg, hol alszol, megmondom, milyen vagy: az alvási szokások árulkodnak személyiségünkről

Egyes feltételezések szerint többet elárul rólunk, hogy melyik oldalt alszunk, mint gondolnánk.

Egyes feltételezések szerint többet elárul rólunk, hogy melyik oldalt alszunk, mint gondolnánk.
Bárhol ott lehetnek, ahol nedvesség van, nélkülözhetetlenek az élet fennmaradásához, emellett művészi értékű vázakat növesztenek maguknak – utazás a kovamoszatok mikroszkopikus világába.
Egy Rába-parti faluban született meg az Érsek Éden, a szarvasgomba hazai fellegvára. Érsek Gergely alapító-tulajdonossal beszélgettünk.
A nyugat egy ideig úgy gondolta, hogy majd a tudománnyal helyettesíti a vallást.
Ezek szerint a biológia csak addig Tudomány, amíg a vírusokról van szó, amikor a nemekről, akkor már nem.
Avagy „mindig szem előtt fogom tartani, hogy miképpen viselkednek ilyen helyzetben a genderfluid atommagok”.
Az EU egyik legfontosabb tudományos pályázatára csak az jelentkezhet, aki minden témába beleviszi a gendert.
A „sötét középkor” buta kitaláció, a felvilágosodás műve. Az igazi középkor a megismerés teljességére törekvő tudomány – figyelmeztet egy nonkonform angol történész.
A „kövérségtudományok” bár egyfajta paródiáját nyújtják az alkalmazott posztmodernnek és sok szóra nem is lennének érdemesek, azonban komoly veszélyeket is rejtenek.
Hogyan üresedett ki annyira világunk, hogy a tudományoktól várjuk a bölcsészet kérdéseire adott választ?
Egyik találmánya világhírű lett, miniszterként a tanárok helyzetét javította, szabadidejében megmászhatatlannak hitt hegycsúcsokat hódított meg. Az ELTE névadójára emlékezünk.
Megkérdeztem, hogy egy sebesült, állapotos nő hogy fogja egy kilőtt harckocsiból fél kézzel kihúzni eszméletlen bajtársát. Somkuti Bálint írása.
Ha valóban érdekelné őket a homoszexuálisok sorsa, akkor velük foglalkoznának.
Peter Boghossian csattanós választ adott az MCC-t és a CEU állítólagos bezárását bíráló, Magyarországot autokráciaként emlegető riporternek.
Két közlemény is érkezett válaszul a Lendület-program kétszázmilliós pályázatának odaítéléséről szóló cikkünkre, és mindkettő mellébeszél. Mutatjuk, miért.
A magyar társadalom- és bölcsésztudomány is próbál idomulni a nemzetközi tudományos mércékhez, de ezzel kénytelen elfogadni a nyugati progresszív tematikát és ideológiát, és feladni saját hagyományait.
Majd’ kétszázmillió forintot kapott a kiemelkedő teljesítményű tudósoknak fenntartott Lendület Programból a közepes teljesítményű irodalomtudós, aki az ellenzéki akadémiai aktivizmus vezéralakja.
Kövesse a Facebookon!