Gulyás Michelle: Nem szeretném, hogy minden rólam szóljon! (VIDEÓ)
Viharoktól sem mentes, de rendkívül eredményes esztendőt zárt a magyar öttusasport – volt tehát mit ünnepelni a szövetség évzáró gáláján.
Viharoktól sem mentes, de rendkívül eredményes esztendőt zárt a magyar öttusasport – volt tehát mit ünnepelni a szövetség évzáró gáláján.
A sportvezető reméli, hogy legutóbbi kitüntetése nem egy életpálya lezárása, hiszen még rengeteg tennivalója akad. Személyes sikerének tartja, hogy Párizsban mindegyik magyar aranyéremért élőben szurkolhatott, és bízik benne, hogy a budapesti olimpia megrendezése nem csak egy álom marad. Interjúnk!
A Magyar Paralimpiai Bizottság pénteki közgyűlésén egyhangú szavazással választották újra elnökké a sportvezetőt, így immár harmadik ciklusát kezdheti a szervezet élén. Lapunknak elárulta, mit tanult a fogyatékkal élőktől, illetve mit jelent a parasportnak, hogy az egyik edzője lett Milák Krisóf kiválasztottja.
A sportoló a Dunaújvárosi Ökölvívó SE vendégeként tartott élménybeszámolót.
Az öttusázók távozóban lévő szövetségi kapitánya állítja, nem ő nem akarta kivinni a nyári játékokra a későbbi aranyérmest. El is meséli, mi állt a háttérben, és milyen új sportág felé kacsintgat...
Az Úr adott nekem mindent, ahogy a karrieremben, úgy a magánéletben is, nekem az Isten az első, és erre büszke vagyok, írta Nemanja Majdov.
A lovaglást váltó versenyszámot még ki sem próbálta párizsi aranyérmesünk.
A párizsi játékokon részt vett 39 magyar parasportoló emberfeletti és emlékezetes teljesítményt nyújtott. Adja magát a kérdés: valóban csak feleannyi jutalmat érdemelnek, mint az épek? Interjúnk.
A párizsi ötödik helyezett magyar ökölvívó teljesítette régi fogadalmát.
Ha lehetett tuti aranyéremre fogadni a paralimpia előtt, az a Bp. Honvéd versenyzőjének elsősége volt. A kajak 200 méteres távot (KL1) Kiss Péter Pál döbbenetes fölénnyel meg is nyerte, de aki ismeri, tudja: nem akármilyen utat járt be addig...
A 400 méteres gyorsúszás (S9) bronzérme után klasszisunk beváltotta ígéretét: kedvenc távján, 100 méter háton, magabiztos versenyzéssel védte meg tokiói elsőségét. Konkoly Zsófia harmadik aranyérmét egy olyan versenyző akadályozta meg, aki úgy tűnt, tökéletesen használja mind a négy végtagját!
Csodálatra méltó, amit kerekesszékes vívónk az elmúlt 24 évben véghez vitt: nemcsak, hogy Európa- és világbajnok, de Párizsban, a hetedik paralimpiáján (!) már a tizenharmadik érmét szerezte!
A PSN Zrt. kiválósága közel áll ahhoz, hogy sporttörténelmet írjon Párizsban: a múlt heti, 400 méter gyorson (S9) aratott diadala után csütörtök este 200 méter vegyesen (SM9) is maga mögé utasította a mezőnyt. S még hátra van a fő száma a 100 méter pillangó!
A magyar sportoló a 400 méteres gyorsúszás döntőjében végzett a harmadik helyen a paralimpián. Ezzel megszerezte a magyar csapat hatodik érmét a játékokon.
A mieink Hongkongot győzték le 45:29-re az elődöntőben. Kínával vagy Olaszországgal vívunk a fináléban.
Ahogy az várható volt, csütörtök délelőtt kiválóságunk rajt-cél győzelmet ért el távolugrásban (T38), ezzel megvédve paralimpiai bajnoki címét. A TFSE kiválósága a nem mindennapi körülmények között zajló verseny kulisszatitkaiba is beavatja a Mandiner olvasóit!
Szerda este megszületett a magyar küldöttség harmadik érme a párizsi paralimpián: az úszó Konkoly Zsófia arany- és Illés Fanni ezüstérme után az asztaliteniszező Major Endre bronzérmes lett a kategóriájában (MS1).
Fantasztikus teljesítmény, hatalmas küzdeni tudás, nagy lelkierő.
Okkal mondjuk, hogy vívónemzet vagyunk, és ez igaz a paravívásra is. Éppen ezért ért kicsit hidegzuhanyként, hogy a párizsi paralimpia első vívónapján érem nélkül maradtunk. De elkeseredésre nincs ok: a java csak ezután következik!