A szavazókat jobban érdekli a hónap vége, mint a világvége
Politikai szimpátiától függetlenül hazánk érdeke az, hogy képesek legyünk végre kihasználni a lehetőségeinket.
Politikai szimpátiától függetlenül hazánk érdeke az, hogy képesek legyünk végre kihasználni a lehetőségeinket.
A Joint Venture Szövetség (JVSZ) október 3-án rendezte meg a JVSZ Makro Konferenciát, amelynek fókuszában az EU-s versenyképesség romlása és a hazai gazdaság kihívásai álltak. Lóga Máté, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára előadásában kiemelte, hogy a magyar gazdaság növekedésének motorja 2025-ben a beruházások és a belső kereslet lehet. Kuti Zsolt, az MNB főközgazdásza a demográfiai kihívások, a zöldátállás és a munkaerőpiaci problémák mellett a multikrízis, azaz a többszörös válsághelyzet kezelésének szükségességéről beszélt. Csorbai Hajnalka, a JVSZ elnökségi tagja pedig bemutatta a JVSZ Economy Index friss mutatóját, amely némi optimizmust tükröz, de egyelőre inkább a cégek kivárását jelzi. Az eseményen két tucat ismert döntéshozó szólalt meg.
Nem várt helyről jött nagy dicséret néhány tanács kíséretében.
Varga Mihály pénzügyminiszter nyitja meg két hét múlva azt a konferenciát, amelyen a hazai gazdasági vezetők és kormányzati képviselők osztják meg előrejelzéseiket és elemzéseiket. Az október 3-án tizenharmadik alkalommal megrendezendő JVSZ Makro Konferencia célja a vállalatok versenyképességének növelése és a hazai gazdaság élénkítése.
Az unordotox gazdaságpolitika atyja márciusban, 12 év után befejezi a munkáját a jegybank élén. Összeszedtük, hogyan jutott el a növekedést hajhászó különc megoldásoktól a „küklopsz-üzemmódig” és távolodott el a korábbi szövetségesétől.
Nincs érdemi szakmai ellentét a Magyar Nemzeti Bank és a gazdasági kormányzat között, csak az együttműködés hiányzik.
A magyar gazdaság stabil kilátással rendelkezik.
A friss KSH-adatok alapján a hazai exportot továbbra is különösen a német gazdaság gyengélkedése befolyásolja, ám végre a német iparban nőttek az új rendelések, kérdés, hogy ez a trend tartós marad-e. A Makronóm Intézet elemzője szerint jövőre, a külső kereslet várható élénkülésével, valamint a nagyberuházások termőre fordulásával az export ismét gyorsabb ütemben nőhet.
Európai összehasonlításban nem teljesít rosszul a magyar gazdaság.
A gazdasági kérdések, a belpolitikai helyzet és a minket körülvevő világ volt az idei Tranzit fesztivál fókuszában.
Az idei második negyedévében 1,3 százalékkal múlta felül a magyar gazdaság teljesítménye az egy évvel korábbi szintet.
Bizakodásra ad okot, hogy júniusban a német termelés növekedést mutatott, havi szinten 1,4 százalékkal nőtt az elemzők által várt egy százalékkal szemben. Ez a fellendülés elsősorban az autóiparhoz köthető, ami a magyar gazdaság kilátásait javíthatja – véli a friss hazai ipari adatokat is értékelve a Makronóm Intézet elemzője.
„Az idén 1000 milliárd forinttal javítottuk a költségvetés mozgásterét" - jelentette ki Varga Mihály, pénzügyminiszter.
A Makronóm Intézet elemzője szerint „még mindig a kilábalás időszakában vagyunk”.
Idén a Nemzetgazdasági Minisztérium várakozásainál is nagyobbat nőhet a gazdaság, köszönhetően a fogyasztás élénkülésének.
Nagy kérdés, hogy mikor minősíthetik fel Magyarországot a hitelminősítő intézetek. Mutatjuk a feltételeket!
Az Európai Unió alapvető érdeke a versenyképes Kínával való sokoldalú együttműködés.
A közgazdász szerint „máshogy kellene elgondolni a gazdaság szerkezetét, máshová kellene befektetni, más dolgokat kellene támogatni”. De azt, hogy pontosan mik lennének ezek a „más dolgok”, azt sajnos nem fejtette ki.
A Nyugat nem kérheti tőlünk, hogy ne barátkozzunk Kínával - mondta lapunknak Moldicz Csaba, az MCC Külgazdasági Műhelyének vezetője.