Tucker Carlson teljesen kiakadt az ukrán kényszersorozásoktól: „Milyen alapon fogdosnak össze férfiakat, és viszik őket a halálba?” (VIDEÓ)

Az amerikai politikai kommentátor csúnyán megorrolt az ukránokra, de a németeket is alaposan kiosztotta.

Nem csak az infláció csökkenhetne.
Öt pontban foglalta össze az Infostartnak írt elemzésében Sebestyén Géza, az MCC Gazdaságpolitikai Műhelyének vezetője, hogy milyen gazdasági következményekkel járna Magyarország számára, ha végre létrejönne a béke Oroszország és Ukrajna között.
Sebestyén szerint először is olcsóbb lenne az energia, megfizethetőbbé válna az élet. Ha véget ér a háború, annak első, szinte
azonnali hatása az energiaárak mérséklődése lenne.
Ez azért is fontos mert Magyarország az egyik legsebezhetőbb ország ezen a téren, hiszen az energiájának nagy részét importálja, jelentős mértékben Oroszországból – írta az elemző.
Hozzátette: az árcsökkenés miatt a vállalkozások is fellélegezhetnek, ugyanis csökkennének az energiaköltségeik. Ez pedig több pénzt hagyna a cégek kasszájában. Ezek a folyamatok segítenék az infláció csökkenését is.
Másodszor olcsóbb és gyorsabb lenne a szállítás: egy békés megállapodás felszabadítaná a logisztikai útvonalakat, amit Magyarország azonnal megérezne. Újra zavartalan lenne a közlekedés a keleti piacok felé. Egyben olcsóbb lenne a szállítás a Dunán, vasúton és közúton is. Mindez csökkentené a fuvardíjakat és gyorsítaná a szállítást, ami kedvezőbb árakat jelentene a fogyasztóknak is.
Ahogy Sebestyén Géza felhívja a figyelmet, a békekötés a forintnak is kedvezne:
mérséklődne a magyar állampapírok kamattere, stabilizálódna, sőt, erősödne a magyar fizetőeszköz,
ami még inkább elősegítené a Magyar Nemzeti Bank kamatvágását.
Ezen folyamatok egyben fékeznék az importált inflációt, és növelnénk hazánk vonzerejét a külföldi befektetők között.
A fegyvernyugvás újabb esélyt jelentene a keleti nyitás folytatására, hiszen optimista forgatókönyv szerint feloldanák az Oroszország elleni szankciókat is – írta az MCC elemzője. Ez Magyarország számára is új kapukat nyithatna. Visszatérhetne a magyar agrárexport Oroszországba, ami jelentősen támogatná a vidéki foglalkoztatást. Erősödhetne a magyar gépipar és gyógyszeripar keleti piaci részesedése is.
Végül az ukrajnai háború vége egy új gazdasági korszak kezdetét is jelentheti, ahol
az újjáépítés óriási lehetőségeket hozna Magyarországnak.
A háború kárainak felszámolásában ugyanis komoly szerep hárul az építőipari és energetikai cégekre. Magyarország kulcsszereplővé válhat a beszállítók terén is.
Összegezve egy békemegállapodás Magyarország számára egyértelműen fellendülést hozna – írta Sebestyén Géza.
Fotó: Zelenskiy / Offical Telegram Acc / ANADOLU / Anadolu via AF