Christoph Ransmayr Thomas Bernhard és Peter Handke mellett a második világháború utáni osztrák irodalom legnagyobb alakja.
Kísérteties, megrázó részletek tárulnak fel, egy diktatúra működésének legmélyebb bugyrai.
Karikó Katalin és Lánczi András könyve is felkerült a listára.
„Érdekes, de egyben tragikus olvasmány is, hogy mi történt a történelem során az ikrekkel” – mondta el a klinikai szakpszichológus a KINCS tanulmánykötetének bemutatóján.
Miként lehet feldolgozni, ha a családban bűncselekmény történt? Lehet-e lélekmentést végezni? Erre keresi többek között a választ Lepold Andrea A Nagy Füzet kísértetei című könyvében, melyet nemrég mutattak be a Scruton Belvárosban. A szerzővel Hal Melinda, klinikai szakpszichológus beszélgetett.
A könyv amerikai szerzője szerint a magyar történelem jó példa arra, hogy miként lehet hatékonyan fellépni a hódító erőkkel szemben.
December 12-én este 6 órakor könyvbemutatón találkozhatnak az érdeklődők Csaba testvérrel és a szerzővel, Csender Leventével, a beszélgetés után dedikálásra is lehetőség lesz.
A publicista szerint „nem engedik a 18 év alattiakat a szépirodalomhoz a könyvesboltban, mert nálunk gyermekvédelem van.”
Temesi Ferenc Kossuth-díjas íróval beszélgettünk beatről és kommunizmusról, mesékről és regényekről, élete és munkássága folyamáról.
Magyar lángelmék, akiknek munkássága révén tudományos nagyhatalomként tekintenek Magyarországra.
Az író szerint emögött „Orbán Viktor kötekedő fellépése áll”.
A klímaváltozás a távoli jövőbe képzelt fenyegetésből aktuális és visszafordíthatatlan károkat okozó jelenséggé vált az egész bolygón.