Diploma nélkül is várják a fiatalokat a munkahelyek

A diploma nélküli elhelyezkedés elsősorban a kreatív szakmákban és a szervezői feladatokat igénylő területeken – például a marketing-menedzsmentben – vált elfogadottá.

Az 1918 őszétől 1919 teléig tartó, rendkívül mozgalmas bő egy esztendő krónikája mindmáig számos vitára ad okot a történészi és emlékezetpolitikai értékelések nyomán.
Az eltérő értelmezések között igyekszik rendet vágni a Gulyás László történész főszerkesztésében megjelenő, A trianoni békediktátum története hét kötetben című könyvsorozat. A tavaly megjelent hatodik kötet tíz fejezetre tagolódik, és harmincnyolc szakember munkáját fogja össze. Miként a szintézisírás nehézségeiről szóló előszó is leszögezi, a korszak eseményeinek és főszereplőinek utólagos megítélése igencsak sokszínű. Napjainkban sincsen egyértelmű álláspont többek között arról, hogy miként értékeljük példának okáért az 1918 októberétől 1919 márciusáig hazánk élén előbb miniszterelnökként, majd pedig köztársasági elnökként álló gróf Károlyi Mihályt. Alapvetően pozitív alakja volt történelmünknek, vagy országveszejtő „vörös gróf”, esetleg csak a feladatára alkalmatlan politikus?