Dübörög az Orbán-módszer Washingtonban, nem viccelt a Trump-adminisztráció

Az amerikai szakértő által „merész ötletként” emlegetett elképzelés Magyarországon már az első Orbán-kormány óta működik.

„A kormányt nem egyéni vagy pártérdekek vezérlik, hanem össznemzetiek” – jelentette ki L. Simon László Békés Márton könyvbemutatóján.
A 2026-os választás tétje, hogy korszakká válik-e az Orbán-rendszer – erről beszélt L. Simon László író, volt fideszes országgyűlési képviselő, államtitkár, a Magyar Nemzeti Múzeum korábbi főigazgatója a Terror Háza Múzeumban kedden.
L. Simon László Békés Márton történész, a Terror Háza Múzeum kutatási igazgatója Nemzeti maximum című kötetének bemutatóján elmondta: a mű ezzel a korszakkal foglalkozik, ennek mibenlétével, a rendszer és a korszak közti különbséggel.
A 2010 óta tartó rendszer kulturális teljesítményeket, maradandó épületeket, műveket, kollektív mítoszokat hoz létre.
A rendszer ellenfelei nem hiszik, hogy pozitív lesz a rendszer emlékezete. A 2026-os választás tétje az is, hogy a kormányoldal számára egy elvesztegetett lehetőség lesz, vagy egy korszak kikristályosodása.
L. Simon László beszélt arról is, hogy Békés Márton kötetének egyik fontos gondolata a Széchenyi Istvántól kölcsönzött »magabízó« ország. Felvetette, hogy Békés Márton és hasonló szerzők miként formálták a köztudottan sokat olvasó miniszterelnök és csapata gondolkodását.
„A nemzet a túlélés záloga. Fontos a saját közösségi mítoszokhoz ragaszkodás.
A kormányt nem egyéni vagy pártérdekek vezérlik, hanem össznemzetiek”
– hangsúlyozta L. Simon László.
A nemzeti minimumegyetértés abban, amit senki nem akar, a nemzeti maximumegyetértés abban, amit mindenki akar – fűzte hozzá laudációjában az író.
Nyitókép: Orbán Viktor Facebook-oldala
***
Ezt is ajánljuk a témában
Az amerikai szakértő által „merész ötletként” emlegetett elképzelés Magyarországon már az első Orbán-kormány óta működik.
***